Zatočte s vlhkostí, zbavte se plísní


Vlhkost a plíseň jako nerozlučná dvojka

Plísně jsou houby pozorovatelné mikroskopem a hojně se vyskytují ve vlhkém prostředí. Ideální teplota pro rozvoj plísní je kolem 25 oC, proto se jim dobře daří v domech se zvýšenou vlhkostí, a to po celý rok.

Větší výskyt plísní a především jejich spor v ovzduší má velmi negativní vliv na zdraví člověka, velmi citlivě mohou na přítomnost plísní reagovat děti. Plísně jsou často zodpovědné za rozvoj alergii, astmatu a následně celé řady infekčních onemocnění. Navíc těkavé látky, které plísně produkují a které vytvářejí charakteristický plísňový zápach, mohou poškozovat sliznice, dráždit oči i pokožku a způsobovat bolesti hlavy. A to jsou jen některé nežádoucí zdravotní vlivy na člověka.

Omezte vlhkost

Bojujete s plísní už delší dobu a nedaří se její nárosty omezit? Nasadili jste četné chemické prostředky a plíseň se vždy po čase objeví znovu? Pak vězte, že chemické prostředky sice účinně likvidují plísně, avšak zpravidla pouze dočasně. Mnohem efektivnější a z dlouhodobého hlediska účinnější je omezení vzdušné vlhkosti prostor bytu.

Snížení vlhkosti lze dosáhnout samozřejmě pravidelným větráním, což nemusí být ideální zejména v zimních měsících. Mimoto jsou k dispozici účinné odvlhčovače vzduchu, které si s vyšší vlhkostí poradí velmi dobře. A pokud je problém s plísněmi v bytě s malými dětmi, pak je zcela na místě uvažovat o odvlhčení.

Vybíráme odvlhčovač

Zařízení, které dokáže snížit vlhkost uvnitř bytu, se nazývá odvlhčovač vzduchu a k mání je jich celá řada. Jeden z nejoblíbenějších typů je Sinclair CFO-20N, který je ideální pro odvlhčení bytových prostor do velikosti 120 m3, což odpovídá dvěma větším místnostem.

Odvlhčovač Sinclair CFO-20N se vyznačuje kompaktními rozměry, je nenápadný – vypadá přibližně jako větší počítač. Konstrukce je i lehká, což umožňuje odvlhčovač i přemisťovat.

Přístroj zajišťuje vysoušení vzduchu kondenzací přebytečné vlhkosti a tím zabraňuje vzniku a růstu plísní. Je vybaven automatickým hygrostatem s digitálním displejem, což umožňuje uživateli nastavení požadované úrovně vlhkosti v bytě (ideální relativní vlhkost je 50%). Kondenzát je jímán do integrované kádinky či je možné jej pomocí hadičky odvádět do odpadu.

Uživatelé o tomto přístroji hovoří jako o tichém, spolehlivém a za přijatelnou cenu.

Zajistěte si zdravé prostředí bez plísní

Pokud bydlíte v bytě, kde se vyskytuje plíseň, neotálejte s jejím vyhnáním. Její negativní zdravotní účinky mohou být i poměrně závažné, zvláště v případě dětí.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient