Jak se obléci levněji?

Jednou z možností jak ušetřit jsou velice oblíbené sezónní výprodeje. Levnější je oblečení pořídit během léta a na začátku roku, kdy se slevy pohybují ve výši až 80 %. Ve výprodejích lze tedy za zlomek ceny nakoupit dopředu i dárky pro celou rodinu. Tady si ale musíme dát pozor na tzv. „falešné slevy“, kdy se obchodníci snaží zákazníka oklamat a pouze navýší původní cenu.

Další způsob, jak ušetřit, je zjistit si, kdy nabízí obchodník ostatní pravidelné výprodeje. Prodejci totiž zboží zlevňují nejen během sezónních slev, ale i kdykoliv jindy během roku. Je tedy vhodné si zjistit, kdy náš oblíbený obchod vyprodává zboží (většinou se tak děje jednou v měsíci, někdy i častěji). Nemusíme tedy šetřit jenom v létě a na začátku roku. Tyto slevy ovšem nebývají tak výrazné.

 Velmi oblíbené jsou také Slevové kupóny. Poslední dobou začínají butiky a jiné obchody nabízet slevové kupóny, které nám darují za to, že u nich pravidelně nakupujeme. Tento způsob úspory je výhodný zejména pro ty, kteří mají svůj oblíbený obchod, ve kterém rádi a pravidelně nakupují. Touto cestou lze ušetřit až stovky korun.

Na podobném mechanismu fungují i zákaznické karty. Jsou většinou nabízeny zadarmo. Za cenu toho, že má obchodník přehled o tom, co se nejvíce kupuje a občas nám pošle e-mail s nabídkou, získáme mnoho výhod. Jednou z nich jsou procentní slevy při každém nákupu. Není výjimkou, že obchodníci svým zákazníkům posílají na narozeniny, či vánoce slevové kupóny. Touto cestou lze při nakupování výrazně ušetřit. Další výhodou je to, že máme přehled o veškerých slevách a výprodejích.

Chcete za málo peněz hodně muziky? Přesně toto nám nabízí luxusní second handy, ve kterých můžete velice levně pořídit oděv navržený předními módními návrháři. Rozhodně neriskujete, že budete šedá myška nebo že ve stejném oblečení potkáte známého. Mnoho takových obchodů lze nalézt převážně v hlavním městě.

Nákupy na internetu. Zejména mladí lidé si tento způsob nakupování velice oblíbili. Hlavní výhodou E-shopů je zejména nižší cena zboží a možnost objednat si oblečení ze zahraničí, kde je oblečení častokrát mnohem levnější, než u nás. Také pro nastávající, či novopečené maminky nabízí internetové obchody mnohé výhody. Existují totiž stránky, na kterých lze koupit nejen nové, ale i obnošené oblečení pro děti, miminka i batolata. Na stejných stránkách pak můžou přebytečné dupačky a jiné dětské oblečení opět prodat, a tím ulehčit rozpočtu.

Zkuste se naučit využívat výše zmíněné slevy a uvidíte, že hodně ulehčíte svému rozpočtu! Ušetřit totiž můžeme i na módě.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient