Jak naučit děti anglicky?


S výukou cizího jazyka je vhodné začít, když…

Názory odborníků na to, kdy začít s výukou cizího jazyka, se různí. Někteří doporučují začít již v raném věku – tedy ve chvíli, kdy děti začínají vyslovovat první slůvka. Ne všichni ale s tímto souhlasí, protože může nastat i situace, kdy dítě nebude schopno rozlišovat, který jazyk je pro něho ten správný. Odborníci i lektoři proto ve větší míře doporučují, aby výuka cizího jazyka začala ve chvíli, kdy dítě již mluví plynně – to znamená ve věku, kdy používá celé věty. To bývá v drtivé většině případů okolo třetího roku. Může to být ale i o něco dříve či později, protože každé dítě se vyvíjí individuálně. O složitosti dětského vývoje jsme psali například zde.

Doma nebo v kurzu?

Názory odborníků se liší i na to, jakou formou a kde by měla výuka angličtiny probíhat. Shodují se v tom, že vše by měla začít doma. Pokud mluvíte alespoň trochu anglicky, můžete dítě doma učit základní slovíčka. Zkusit to můžete hrou. Výborné je například pexeso. Dítě vidí obrázky a učí se je pojmenovávat. Stejně tak můžete ukazovat i na různé věci třeba při procházce. Pokud ale anglicky neumíte, do domácí výuky se rozhodně nepouštějte. Ten, kdo se nikdy anglicky neučil, totiž rozhodně nemůže sám zvládnout správnou výslovnost, a tím byste mohli dětem velmi uškodit. Dobrou cestou, jak děti naučit mluvit anglicky je, přihlásit je do kurzu. Dětské jazykové kurzy dnes poskytují například i školky. Lepší variantou ale je, přihlásit dítko do specializované jazykové školy, kde pořádají kurzy pro malé skupinky dětí. Pokud je dětí v kurzu méně (doporučováno je maximálně 10 dětí na kurz), děti se rychle naučí nejen slovíčka, ale naučí se i mluvit. O tom, jaký názor mají na výuku angličtiny samotní lektoři, se můžete více dočíst zde. Zajímavou možností je i letní tábor s angličtinou, který je ale vhodný spíše pro děti, které už mají nějaký základ.

Na co si dát pozor

Zejména při výběru kurzu buďte opatrní a o zařízení, které kurz pořádá, si sežeňte dostatek informací. Dobré je zeptat se přímo rodičů dětí, kteří kurz navštěvují. Co se týče cen, je angličtina pro děti v Praze (a vlastně i kdekoliv jinde) dostupná téměř pro každého. Ceny půlročních kurzů, které zahrnují i konverzaci s rodilými mluvčími, se pohybují okolo 4000Kč, což je cena za dobré vzdělání velmi přívětivá. Pokud máte doma dítko a chcete ho naučit anglicky a zlepšit mu tak start do jeho života, začněte s tím co nejdříve…prospěje to jemu i vám…

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient