Jak na výběr nového dětského kočárku?


Typ kočárku

V současné době se dá vybírat z několika typů produktů dle jejich konstrukce a designu. Klasikou, která je známá už z dob vašeho dětství, jsou hluboké kočárky. Jejich charakteristickým rysem je velký úložný prostor. Je ze všech stran uzavřený, takže z něj dítě v žádném případě nespadne. Jde o ideální variantu pro batolata, hodí se rovněž pro jízdy v náročnějším terénu.

Další variantou jsou sportovní kočárky, v nichž dítě při jízdě sedí. Obvykle mají robustnější kola s dezénem, díky nimž snadno zvládnete i jízdu v nezpevněném terénu. Pokud nechybí důkladný systém odpružení kol, ani na hrbolatých cestách vaše děcko nebude drkotat zuby.

Velmi oblíbenou verzí jsou pak takzvané golfové kočárky. Jde o levné produkty, jež jsou vhodné zejména pro kratší vyjížďky. Podstatné je, aby měly polohovací opěrku. Dítě pak totiž nemusí být neustále v jedné poloze.

Pozor na hmotnost a další parametry

Při výběru dětského kočárku je zásadní mít na paměti, pro jak velké dítě jej pořizujete. Existují kočárky pro nejmenší batolata, ale i větší verze pro již přeci jen trochu odrostlejší děcka.

Celková hmotnost kočárku je ale důležitá i pro vás jako rodiče. Pokud s dítětem hodláte často cestovat, je vhodné zvolit takový model, který bude co nejlehčí. Jen si představte, že se denně musíte dostávat do městské hromadné dopravy s robustním kočárkem o hmotnosti 10 kilogramů. Už po pár minutách vám z manipulace s ním budou bolet ruce, nohy i záda.

Kromě hmotnosti při výběru zvažte také skladnost. Bydlíte-li v menším bytě, kde je obecně nedostatek prostoru, dejte přednost spíše kočárkům, které se dají rozkládat. Je to zároveň i praktické řešení. Oceníte jej například i při převozu automobilem či jízdě po úzkých městských ulicích.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient