10 tipů pro šťastný a harmonický vztah


1. Důvěra 

Asi každý ví, že vztah bez důvěry moc dlouho nevydrží a asi většina z vás mi může potvrdit, že někdy je opravdu těžké své druhé polovičce věřit, když chodí na večerní párty a ne jedno opačné pohlaví se za vaši láskou otočí kamkoli jdete. 

S důvěrou je úzce spojena žárlivost. Říká se, že ten kdo žárlí, ten taky miluje, ale z přehnané žárlivosti dokonalý vztah určitě nevzejde. Nedávejte tomu druhému zbytečné důvody k tomu, aby musel žárlit, nic dobrého to opravdu nepřinese. Neprovokujte se a vzájemně si důvěřujte.

2. Naslouchání

Někdy je častým problémem vztahů špatné (v některých případech dokonce žádné) naslouchání. Každý by nejradši řešil jen své problémy a poslouchal, jak ho ostatní litují. To je ale velká chyba. Naučte se naslouchat co má váš protějšek na srdci a neobracejte pozornost jen na sebe. Přece nechcete, aby se váš nejbližší člověk začal svěřovat někomu jinému.

3. Společné zájmy

Zajímá se každý z vás úplně o něco jiného? Možná vaše přítelkyně miluje kosmetiku a nakupování, nebo je váš přítel vášnivý fanoušek fotbalu a dalších nespočet sportů o jejichž pravidlech nemáte ani nejmenší tušení. Každý má “to svoje”, ale nemáte žádný koníček nebo činnost, která by vás spojovala? Zkuste kompromis. Co kdybyste se šla se svým přítelem podívat na zápas jeho oblíbeného týmu? A co takhle aby s vámi šel na oplátku on i přes všechny výmluvy koupit nejnovější rtěnku, kterou ve své sbírce ještě nemáte?. Pokud se nedomluvíte na nějakém kompromisu, zkuste najít něco nového, co budete dělat (mimo nákupů potravin) společně a co nebude bavit jen jednoho z vás. 

4. Komunikace 

Váš vztah vám nikdy nebude harmonický, když spolu nebudete komunikovat – to je pochopitelné. Nemluvím však o běžné komunikaci, kdy řešíte co si dáte k večeři nebo kdo pověsí prádlo. Opravdu důležité je sdílet se se svým přítelem/přítelkyní o tom, co vám na tom druhém vadí a taky to, co na sobě obdivujete. Je to důležité právě proto, abyste se vyhnuli případným hádkám – když se vzájemně upozorníte na to, co vám vadí, měli byste to oba dva respektovat a snažit se své chyby neopakovat. 

5. Řešení sporů

I v tom nejdokonalejším vztahu přijde na řadu (byť sebemenší) hádka. Proto, když tato situace nastane – řešte ji! Tím, že se budete řešení vyhýbat problém nevyřešíte, jen ho oddálíte a jednou přijde stejná situace znovu. Postavte se sporům čelem, naučte se vaše problémy řešit a neodkládat je na dobu neurčitou.

6. Vlastní hlava

Možná nemá váš přítel/přítelkyně nejlepší minulost, to by vás ovšem nemělo ovlivnit. Ve vašem životě se určitě najde někdo, kdo váš vztah nebude podporovat a bude dělat vše pro to, abyste se nechal/a ovlivnit minulostí. Mějte ale vlastní hlavu, dělejte si svůj vlastní názor, nenechte se ovlivnit závistivými lidmi.  

7. Překvapení

Nejen ženy, ale i muži milují překvapení, to by měl vědět každý ne? Proč si jednou za čas nezpříjemnit milostný život tím, že toho druhého překvapíte? Nemusíte kupovat drahé dárky, stačí drobnost, která vykouzlí úsměv na tváři. Každého muže určitě potěší jeho oblíbené jídlo na stole a ženu třeba utržená kytka po cestě z práce. Stačí opravdu drobnosti, které váš vztah udělají o to krásnější.

8. Vzájemná pomoc

Jste unavení z práce a ani člověk od kterého byste to čekali vám nepomůže? Takhle šťastný vztah nevypadá. Vzájemně si pomáhejte! I muž přece umí umýt nádobí nebo utřít prach, žena vám může pomoct například s mytím auta, vždyť na tom nic není. 

9. Plánování

Vztah který má mít budoucnost, musí mít i plány. Nebojte se říct, co si přejete, jak vidíte společnou budoucnost, sdílejte své nápady a představy. Vše ale s mírou, pokud budete přítele/přítelkyni do něčeho tlačit tím, že o tom budete neustále mluvit, taky to nepovede k ničemu dobrému.

10. Podpora

Poslední, ne však méně důležitým bodem je podpora. Víte co si ten druhý přeje? Tak ho v tom podporujte, někteří máme velké sny, proto potřebujeme také velkou podporu.

Věřím, že když se budete snažit řídit se těmito 10 body, váš vztah bude opravdu šťastný, harmonický a plný lásky a ne jeden pár vám ho bude závidět.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient