Hlavolamy, které rozvíjejí logiku, zručnost a motoriku dětí

Obdarovat své dítě tak, aby to byl dárek užitečný a zároveň z něj mělo radost? Sami víte, že jde o nelehký úkol. Řešením, které přispěje nejen k zábavě, ale i k rozvoji dítěte a jeho myšlení, jsou hlavolamy.

Zábava na dlouhé večery

Možná, že ihned po rozbalení nebude obdarovaný skákat ke stropu radostí, možná, že v jeho tváři uvidíte lehké rozpaky, po chvíli se ale rád pustí do řešení hlavolamu a věřte, že se ho nepustí do té doby, než přijde na to, jak ho vyřešit. Nebo než ho to přestane bavit, v takovém případě se ale k hlavolamu zanedlouho vrátí, děti přeci mají rádi výzvy. Hlavolam je tak vhodným dárkem pro dítě.

Dítě řešením trénuje mozek

Hlavolamy a jejich řešení trénují dětský mozek. Přispívají k poznání fyziky a způsobu, jakým funguje svět. Rozvíjejí motoriku, zručnost a logické uvažování. Opakované řešení hlavolamu a překonávání překážek, které logicky na cestě za úspěšným vyřešením musí přijít, zvyšují také trpělivost, s kterou děti často mívají problém.

Existují různé druhy hlavolamů, od jednodušších, které jsou určené pro ty nejmenší, až po složité a časově náročné. Zprvu dítě jen poznává tvary, náhodně s hlavolamem otáčí a experimentálně zkouší možnosti, vedoucí k vyřešení. Později, u starších dětí, přichází na řadu logické uvažování, které je tou správnou cestou k úspěšnému cíli.

Hlavolam musí i hezky vypadat

Mezi nejznámější hlavolamy patří ježek v kleci nebo Rubikova kostka, mnohem zajímavější a pro děti přitažlivější jsou ale neotřelé, a ne tak profláknuté hádanky. Jako například trezor na bankovku speciálně určený pro děti. Cílem je, jak již název vypovídá, dostat schovanou bankovku z trezoru ven. Jedná se o dřevěný hlavolam, takže nejen, že důkladně procvičí uvažování, ale i hezky vypadá a dlouho vydrží ve svém původním stavu.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient