Dítě s atopickým ekzémem, svízel pro dítě i pro rodiče

Ne zřídka jsou známy příběhy, kdy maminka popisuje rodinné trápení točící se okolo atopického ekzému u několikaměsíčního miminka. Po absolvování několika odborných lékařských vyšetření je potřeba dítě často mazat speciálními mastmi, i několikrát denně koupat. Maminka sedmiměsíční holčičky Alena říká: „Ekzém trápí Anetku hlavně na pusince, často ji svědí i v noci a nemůže kvůli tomu dobře spát. Musíme i třikrát denně provádět koupání, abychom zmírnily svědění.“

{loadposition reklamni3}

Atopický ekzém

Atopický ekzém je zánětlivé kožní onemocnění, charakterizované svěděním, suchostí kůže, začátkem obvykle v raném dětství a dlouhodobým průběhem s opakovaným novým vzplanutím zánětu. Je součástí atopického syndromu, tzn., může se sdružovat s projevy senné rýmy, astmatu, potravinovou alergií.

Příznaky ekzému se objevují většinou do 6 let života dítěte. Nemoc začíná typicky ve 3. měsíci života, projevuje se červenými pupínky až puchýřky s šupinami nebo mokváním nejčastěji na tvářích a bradě. Může se objevit i na těle či končetinách, dokonce i na celé hlavě. S postupujícím věkem dítěte se ekzém přesouvá z obličeje do loketních a podkolenních jamek. Na zápěstí se následně objeví známky zhrubění a popraskání kůže.

Pokud ekzém přetrvá do dospělosti (přibližně u 10% pacientů), jsou postižena místa stejná jako v dětském věku a navíc bývá postižena kůže obličeje a krku.

Bohužel atopický ekzém je nemoc, se kterou se člověk narodí a pravděpodobně je i dědičná. Proto zde nefunguje žádná prevence a atopickému ekzému nelze předejít.

Léčba

Léčba ekzémových projevů na kůži spočívá v ošetřování mokvajícího ekzému obklady. Akutní nemokvavé projevy jsou ošetřovány po použití léků, které mají silný protizánětlivý účinek.

Další velmi dobrou možností pro zmírnění projevů atopického ekzému jsou některé přírodní produkty pro ošetření pokožky – především u miminek.

Jak bylo vědecky ověřeno blahodárné účinky na vrchní část pokožky má unikátní komplex látek, který obsahuje čekanka obecná. Hlavní předností těchto látek je schopnost odstraňovat různé kožní defekty.

Látky získávané právě z čekanky velmi efektivně podporují odstranění ekzémů nejrůznějšího původu – a to i atopický ekzém, stejně jako dobře zmírňují jejich průvodní jevy, tedy hlavně svědění, které trápí obzvláště děti.

Novinkou na trhu je program péče o zdraví pokožky a terapie kožního ekzému CHICODERM, jako výsledek sblížení tradiční medicíny a přírodní kosmetiky. Tato produktová řada zahrnuje balneoterapii, mast a gel, které společně přispívají korekci a prevenci suché a podrážděném pokožky, kožních ekzémů, stárnutí pokožky stejně jako její celkovému ošetření a stabilizaci.

Přírodní produkty pro ošetření pokožky jsou běžně dostupné v lékárnách, ale i internetových obchodech se zdravotními potřebami, případně i v obchodě výrobce www.evitality.cz.

 

Reklamní sdělení

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient