Dětské kuchyňky aneb Když si děti chtějí hrát na dospělé

Spousta dětských her je založená na tom, že si malé holčičky či kluci hrají na to, jak jsou dospělí. Starají se o domácnost, mají vlastní děti, řídí auta, případně vaří. Chtějí se prostě vyrovnat mamince a tatínkovi, tak jim tu možnost dopřejte!

„Vaření“ je oblíbenou dětskou činností. V životě každého dítěte přijde období, kdy nejradši sedí v kuchyni a krámuje všechny hrnce, misky a jiné kuchyňské potřeby. Pokud vás to vytáčí, případně se bojíte, aby nedošlo ke zranění, investujte do dětské kuchyňky.

Kuchyňka i s troubou, varnou deskou a potravinami

V dobře vybavené kuchyňce mohou děti plně opakovat činnosti, které dělá maminka, nebo tatínek. Dnešní hračky pro holky a kluky jsou totiž tak pokročilé, že vypadají skoro jako reálné. Jen rozměry se liší, aby dítko dosáhlo na sporák nebo do nejvyšší poličky.

Dětské kuchyňky mohou mít varnou desku, troubu, zavěšené naběračky i hrnce. Celkový dojem samozřejmě nedělá pouze kuchyňka. Aby se dala využívat, je potřeba dítěti dokoupit i nádobí, pokud již není v balení, a potraviny do dětské kuchyňky.

Co je dobré ke kuchyňce dokoupit? Například:

  • nádobí,
  • potraviny,
  • nákupní košík,
  • čajový set.

Kuchyňka nemusí stát v dětském pokojíčku

Dětská kuchyňka nabízí dost příležitostí, jak si vyhrát samostatně. Dítko může uvařit dobrý oběd a upéct dort pro své plyšáky nebo panenky. Možná ale ocení, když bude moct pomáhat vám. Rádo po vás bude opakovat a napodobovat činnosti. V takovém případě je lepší, když kuchyňku přestěhujete do kuchyně, jídelny nebo obývacího pokoje, máte-li ho s kuchyní spojený. Budete moct vařit současně.

Nejde o čistě holčičí hračku

Klukům se běžně kupují panenky a holčičky si zase jezdí s autíčky. Proč by se tedy kuchyňka měla škatulkovat? I v dospělém životě vaří jak ženy, tak muži – a mnozí muži jsou mnohem lepší kuchaři než jejich manželky. Třeba to jednou bude i případ vašeho syna, proto se nebojte mu pořídit dětskou kuchyňku.

TIP na článek – Nejlepší hračky pro děti

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient