Zdravotní obuv pomáhá zvládnout i těhotenství

Těhotenství je velkou zátěží pro tělo a nejspíš se ozvou i naše nohy. Rozhodně bychom neměly zůstávat u standardní obuvi a dopřát nohám zdravější obutí. Pravděpodobně si jej oblíbíme natolik, že u něj zůstaneme i do budoucna.

Zdravotní pantofle mohou být v těhotenství nezbytností

V těhotenství se s naším tělem dějí velké změny. Beze změn nezůstanou ani naše dolní končetiny včetně chodidel. Hormony v těhotenství způsobují, že se zvyšuje elasticita měkkých tkání. Povolují vazy, šlachy, kloubní pouzdra i svaly. To vše proto, abychom snadněji zvládly porod. Změny se projeví i na našich nohách. Pocítíme to v kyčlích, v kolenou, ale i na chodidlech. Kvůli větší hmotnosti, zejména u maminek, které v těhotenství přiberou na váze 15, 20 a někdy i více kilogramů, vzniká tlak na drobné kosti chodidel a může dokonce vzniknout plochá noha. Pokud trávíme velkou část dne v pantoflích a přezůvkách, je rozhodně vhodnější kvalitní zdravotní obuv, než ta klasická bez anatomického tvaru. Tuto obuv lze pořídit ve specializovaných obchodech na pracovní oděvy.

Bolesti nohou během těhotenství bývají časté

Ženy si též v těhotenství stěžují na různé brnění v nohou Objevit se mohou i lýtkové křeče, a to zejména během noci. Tato bolest je tak nečekaná, že vás rozhodně vzbudí. Pokud se opakuje, můžete mít dokonce strach usnout v obavě, že se opět objeví.

Při stání na tvrdé podložce, ale i při chození v nevhodných pantoflích, dochází dokonce k postupnému snižování až k zhroucení nožní klenby. Tento velice bolestivý stav může mít trvalé následky. Kvalitní zdravotnická obuv dovede být přesně tou pomůckou, která těmto komplikacím včas zabrání.

Zdravotní obuv dámská se bude hodit i v nadměrné velikosti

Jak miminko v bříšku maminky roste, dochází k utlačování velkých cév. Snížení průtoku krve směrem k srdci vede ke vzniku otoků dolních končetin. Ty mohou být tak zásadní, zejména v posledním trimestru, že běžnou obuv už ani neobujeme. Nohy mohou mít až dvojnásobný objem, částečně se kvůli padající klenbě mění i délka chodidla. Zdravotní obuv dámská pak umí vyřešit náš problém, nejen pokud jde o zdravější obutí, ale i to větší. Umí se lépe přizpůsobit velikosti našich nohou a nabízí se i v nadměrných velikostech. Řešení pro zdravé obutí najdete v e-shopu PP-servis.eu, který nabízí mimo jiné i velký sortiment zaměřen na zdravotní obuv pro ženy.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient