Bez nosítka na miminko se aktivní rodina neobejde

Foto: Envato

Pokud byste chtěli trávit s vaší vícečlennou rodinou volný čas hlavně na čerstvém vzduchu, ale máte malé miminko a manipulace s kočárkem není příliš komfortní, vsaďte na nosítko. Slouží k celodennímu nošení miminek i poponášení dětí starších 18 měsíců.

Proč si pořídit nosítko?

Děti se v kusu látky ovázaném kolem matčina těla nosily už od nepaměti. Nosítko na miminko je totiž neocenitelným pomocníkem, neboť maminku nikterak neomezují v pohybu, a navíc má volné ruce. Tudíž s miminkem může jednoduše vykonávat běžné činnosti, jimiž jsou vaření a úklid. Nosítka rovněž oceníte během cestování, a to hlavně v MHD. Nemusíte se nikoho doprošovat, aby vám pomohl s kočárkem. Ještě je třeba zmínit nákupy, které opět díky nosítku budou mnohem příjemnější a pohodlnější. V klidu si nakoupíte, protože miminko zpravidla houpání chůze a těsná přítomnost matky uspí.

Podle čeho vybírat?

Nejprve je třeba se seznámit se 3 základními typy nosítek. Je to buď šátek, jenž se doporučuje především novorozencům a mladším kojencům, nebo ergonomické nosítko. V obou případech platí, že je hlavička perfektně fixována, nožičky miminka drží správnou polohu, záda jsou zakulacené do písmene C. Nošení v takovémto druhu nosítka podporuje správný vývoj dítěte. Pozor byste si měli dát na tzv. visítka, jež jsou ergonomicky naprosto nevhodná. Záda miminka totiž nedrží zakulacený tvar a dítě nesete spíše za rozkrok.

Vyrazte do přírody

Pokud si pořizujete nosítko hlavně za účelem rodinných výletů, věnujte pozornost též širokým a polstrovaným ramenním popruhům. Ty zaručí pohodlné nošení po celý den. Správně vyztužené popruhy vás nebudou tlačit ani škrtit ani po několikahodinovém výletu. Nejlepší je nosítko si před nákupem vyzkoušet, abyste si otestovali i snadné utažení či povolení popruhů.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient