5 nápadů na hravý dětský pokoj

Dětský pokoj je místem, kde by se měly děti cítit nejlépe. Měli by mít prostor na hrátky, učení, odpočinek i kreativitu. Pokud hledáte inspiraci, jak zpestřit pokoj vaší ratolesti, máme pro vás 5 nápadů na hravý dětský pokoj.

1. Nástěnné malby

Nejlepší způsob, jak dát pokoji dětské nádech, je vytvořit nástěnnou malbu. Protože se děti rychle mění, můžete vybrat motiv, který budou mít rády déle, jako například oblíbenou pohádku nebo zvířata. Uprostřed pokoje pak můžete vytvořit kreativní zónu, na které se může vaše dítě umělecky vyžít.

2. Barevné vybavení

Hrající si a učící děti potřebují světlé a prosvětlené prostory, takže světlé barvy jsou nezbytností. Vybavení v jasných barvách může být ideální volbou, protože se dítě může zapojit do výběru, což pomůže tvořit pocit vlastnictví a zlepší celkovou náladu v pokoji.

3. Zábavné úložné prostory

Správné úložné prostory jsou klíčové pro udržení dětského pokoje uklizeného. Příliš mnoho přeplněného nábytku však může vést k pocitu chaosu. Proto vám doporučujeme najít zábavné úložné prostory, například knihy na policích ve tvaru stromu nebo truhlík, který vypadá jako pokladová krabice. Když bude dítě mít v pokoji zajímavý nábytek, bude raději uklízet věci na své místo.

4. Herní zóny

Samostatný roh k hraní nebo také několik herních zón je dalším způsobem, jak vytvořit hravý dětský pokoj. Vytvoření odděleného prostoru pro hraní, čtení nebo vyrábění pomůže oddělit různé aktivity a zároveň vytvořit pocit soukromí a bezpečí.

5. Fotogalerie

Fotografie na stěnách mohou dětem připomínat krásné okamžiky z dovolené, rodinná setkání nebo zábavné zážitky z minulosti. Proto doporučujeme založit malou fotogalerii na stěně. Obrázky si můžete vytisknout nebo vytvořit kreativní a originální diorámu na zdi.

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient