Zdravé jídlo pro děti i celou rodinu

K tomu, abyste dítěti připravila jídlo splňující výživová doporučení určena jeho věku, nemusíte nutit manžela do nesolené dušené mrkve, ani nemusíte strávit celý den přípravou několika různých jídel.

Jídla, jež budou chutnat jak Vašim nejmenším, tak i dospělým a zároveň budou odpovídat vyváženému jídelníčku, není vůbec těžké uvařit. Daleko složitější je vymyslet ten správný recept tak, abyste použila čerstvé potraviny, zachovala vyvážený poměr důležitých látek, kombinovala správně chutě a celkově jídlo odlehčila.

Přesný zdravý jídelníček pro děti nelze úplně obecně stanovit. Dobré je držet se zásady třetin: třetinu dětského jídla má tvořit sacharidová složka, tedy pečivo či ovoce, třetinu bílkovinná složka (maso, sýry a mléčné výrobky) a poslední třetinu pak zelenina. Nebojte se použít i tuky, samozřejmě v rozumném množství. Přednost dejte rostlinným olejům a občas použijte i máslo.

Základním kamenem, jak se naučit bez problémů vařit zdravě pro celou rodinu, je rozhodně Váš aktivní přístup. V různých časopisech, magazínech a internetových webech najdete mnoho rad a doporučení. Nejlepší je najít si takové stránky, které připravují odborníci a které Vás mohou inspirovat konkrétními recepty. Zkuste se inspirovat na stránkách průvodce výživou, kde naleznete vše v jednom – zajímavé články, e-booky a další informace o zdravé výživě, stravování, sportu, hubnutí a zdravém životním stylu.

V praxi to potom vypadá jednoduše tak, že když budete chtít do jídelníčku zařadit například manželovu nenáviděnou brokolici, najdete si recept na lehkou, zdravou a chutnou brokolicovou polévku a uvidíte, že s tím správným receptem jde všechno! Dobrou chuť!

A čemu se v dětské stravě vyhnout? Mezi největší strašáky patří: sladkosti, uzeniny, sladké nápoje, bílé pečivo, slané brambůrky, arašídy a podobné pochutiny.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient