V každé domácnosti se povalují peníze – stačí je jen zvednout!


Dobrá rada zní: Prodejte, co již nepotřebujete!

Provětrejte skříně a komory – budete překvapeni, kolik nepotřebných věcí doma máte.

V dnešní době existuje již mnoho webů, na kterých se dají prodat již nepotřebné věci – věci z domácnosti, oblečení, potřeby pro děti, domácí mazlíčky, potřeby do zahrady, k vodě a mnoho dalšího. Věci, které již považujete za nepotřebné, se totiž mohou velice dobře hodit jiným lidem – a spokojeny budou nakonec obě strany. Vy, že jste „vydělali“ nějakou tu korunu (a k tomu máte jeden „krám“ z domu), druhá strana z toho, že tak dobře nakoupila.

A jak nejlépe prodat?

Držte se těchto rad:

Udělejte krásné FOTKY! Na fotkách so dejte záležet, protože jsou to právě fotky, které „prodávají“. Hezky zboží upravte, narovnejte, vyčistěte a potom foťte ze všech možných stran, čím více, tím lépe.

Nastavte správně CENU! Cena musí odpovídat kvalitě – pokud máte zboží nové, nerozbalené (různé nevhodné dárky), dejte cenu o cca 30% nižší než v obchodě. Vyhledejte si běžné ceny a podle toho jednejte. Máte-li zboží používané se známkami opotřebení, dejte cenu o 50-60% nižší. Používané, ale bez jediné chybičky, dejte přibližně někde v rozpětí 50-40%.

Schovávejte OBALY! Vždy lépe prodáte zboží, ke kterému přibalíte také např. původní obal, návod na použití, náhradní součástky atd. Před prodejem tedy pohledejte, zda nemáte doma ještě něco, co k tomuto zboží patří.

Dejte si záležet na POPISU! Napište vždy vše, co by mohlo být kladně hodnoceno – např. z čistotné rodiny, z nekuřáckého prostředí, málo používané, bez známek používání, z kvalitních materiálů atd. Před Vánocemi také doplňte, zda je vhodné použít také jako vánoční dárek. Na druhou stranu, je-li někde nějaká vada, snažte se ji nevynechat – napište, že na funkčnost nemá vliv nebo že lze snadno opravit. Zboží, zejména oblečení, vždy také změřte.

Cenu za POŠTOVNÉ dávejte odpovídající! Pokud budete zboží zasílat poštou, zjistěte si cenu a tu dodržte. U malých věcí se tak může jednat o částku i 20Kč, což Vám přivede další široký okruh zákazníků. Ceny poštovného se nejčastěji pohybují mezi 40-70Kč.

Vždy upozorněte na VÍCE NABÍDEK! Máte-li v prodeji více věcí, vždy na konci inzerátu na toto upozorněte a zdůrazněte, že poštovné, v případě koupě více věcí, platí zákazník jen jedno.

KOMUNIKUJTE hbitě! Jestliže Vám přijde dotaz k Vašemu inzerátu, odpovídejte pokud možno rychle, srozumitelně a vždy se podepište celým jménem.

Zvolte správné WEBOVÉ STRÁNKY! Na trhu je mnoho stránek zabývajících se prodejem používaného zboží, zvolte si stránky, které jsou léty prověřené a mají vysokou návštěvnost.

Jestliže si najdete čas, proberete se skříněmi, pohrajete si s fotkami i popisem a budete se držet uvedených rad, čeká Vás příjemná odměna. Nejen, že se zbavíte nepotřebných věcí a uděláte si doma pořádek, ale také Vás bude hřát příjemný pocit, že jste si vydělali nějakou tu korunu.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient