Tady je náš svět

A právě proto je pro děti velice atraktivní hra na domeček. „Jezdíme každý druhý víkendy za město k rodičům, kteří mají velkou zahradu. Děti si tam moc rády hrají a skoro pokaždé si tam vybudují nějaký ten bunkr,“ popisuje víkendové hrátky svých dětí maminka Lucie. Děti si prostě hledají místečko, kam se na chvíli ukryjí před světem dospělých, kam si nanosí své poklady, které jsou pro ně momentálně důležité.

Tatínek Roman má z těchto her nemalé obavy: „Vždycky když na naši zahradu přijedou bratranci našich dětí hned zmizí v hromadě harampádí, které je vzadu v zahradě. Pokaždé mám strach, aby na děti něco nespadlo.“

Tyto dospělácké obavy dětem, ale vůbec nevadí. Být alespoň na chvíli z dohledu dospělých, má pro ně obrovské kouzlo. Jejich fantazie pracuje na plné obrátky. Jednou je jejich úkryt pirátské doupě, jindy letadlo nebo dokonce jejich vlastní dům. Když přijde na pořad dne hra na dům, chtějí v něm mít děti všechno jako v tom opravdovém.

Když už máte obavy, aby děti nezalézaly do starého harampádí, nebo prostě není z čeho úkryt vytvořit, je vhodné se poohlédnout po zahradním domečku pro děti. Na výběr jich je opravdu hodně. Co se týká rozměrů zahradních domečků, můžete si vybrat od těch menších, které lze snadno umístit i do pokojíčku, nebo zvolit pořádný domeček vhodný právě na zahradu. Maminka Michaela zvolila domeček steptwo, který má celou řadu dospěláckých funkcí: zvonek, poštovní schránku, telefon a dokonce i kuchyňku. „Od té doby co máme dětský domeček na naší zahradě, o dětech skoro nevím.“ Navíc domeček je z odolných a snadno udržovatelných plastů, takže na zimu ho lze přemístit do pokoje a zábava pokračuje.

A proč je dětský domeček pro děti tak přitažlivý? Uvnitř domečku totiž pociťují jakýsi pocit bezpečí ve vlastním světě – třeba uprostřed vaší obrovské zahrady.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient