Stavebnice dětem rozvíjí inteligenci

Na trhu je k dostání mnoho typů stavebnic. Mě ale zaujala jedna, docela nenápadná stavebnice – magnetická stavebnice. Je to důmyslný systém magnetických tyčinek, kuliček a plastových panelů, který se dá libovolně skládat, nezničí se (kousky omylem nerozšlápnete), nemění barvy, nepraská, dá se umýt v myčce na nádobí a jako bonus – lze si s ní hrát i ve vodě. Pro nejmenší děti (od 10 měsíců) představuje sada nejen jednoduchou stavebnici v podobě zvířátek, ale také kousátko nebo chrastítko.

A jaká je má osobní zkušenost se stavebnicí?

Na tuto stavebnici mě vlastně přivedla moje dcera, která ji zná z výuky geometrie. Na její žádost jsme tedy koupili jedno balení (mé děti přece už měly Chevu a Lego, další stavebnice se mi zdála jako zbytečný luxus). Musím říct, že stavebnice je oproti ostatním mnohem kreativnější. Zaujme opravdu každého a to včetně dětských návštěv. Magnety lze spojit do kuliček, kutálet je, různě spojovat, hravou formou dá dětem i dospělým nahlédnout do tajů magnetismu, fyzikálních zákonů, chemických struktur, geometrických tvarů i architektury. Naštěstí se vyrábí různé série a tak je možné dokoupit další a další kousky. Babičky a dědečkové už sami vědí, co k Vánocům – táta s dědou stavebnici propadli také.

Jestli tedy hledáte inspiraci k dárku, který nebude na „týden“, tak Vám mohu z vlastní zkušenosti doporučit stavebnici Geomag, která děti zaručeně neomrzí a často se k ní budou vracet.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient