Stálé oblíbený dárek pod stromečkem – přece puzzle

Skládání puzzle je oblíbená zábava jak pro dospěláky, kteří se snaží třeba i dlouhé měsíce dávat dohromady obrazce o tisících dílcích, tak i pro malé děti. Skládání puzzle je aktivita, u které se uplatní celá řada dovedností. U malých dětí lze právě puzzle použít jako vhodnou pomůcku podporující rozvoj zrakového vnímání, představivost, myšlení, pozornost a trpělivost, jemnou motoriku a jiné dovednosti.

Ty nejmenší a nejjednodušší skládačky velikosti 2×2 dílky mohou šikovnější děti zvládat již od dvou let. Těžší skládačky (řekněme o 16 dílcích) už jsou vhodnou aktivitou pro děti kolem čtyř let.

Skládat a složit puzzle

A jak děti přimět, aby si skládaly a také složily celý obrázek? Nejlépe, když si rodič začne skládat sám a dítě se určitě přidá. Skládání obrazce puzzle může být aktivita, která zabere více času, u čehož děti nemusejí chtít vydržet.

Začněte tedy raději s jednoduššími skládačkami, u nichž se rychleji dočkáte složení celého obrázku. Ukažte dětem také vhodnou metodu skládání – nejprve najít a pak poskládat okraje obrázku. Právě krajové dílky se skládají nejrychleji. A když děti uvidí, že se něco začíná rýsovat, určitě si udržíte jejich pozornost a nenápadně je přimějete skládat a přemýšlet u toho.

Jakmile se podaří složit okraje puzzle, zkuste vyhledávat výraznější prvky obrázku a dávat je dohromady. Poté spojujte jednotlivé rozeskládané části puzzle dohromady, až se vám podaří složit celý obraz.

Online puzzle

Skládačky puzzle je možné vybírat v eshopu z mnoha tisíc obrázků a variant od šesti až po 5000 dílků. Nákup je velice rychlý – do 24 hodin může být dárek u vás, takže pokud chybí ještě něco pod stromeček, neváhejte.

Puzzle si můžete skládat i on-line: www.i-puzzle.cz/online a dokonce můžete vyhrát slevu na nákup.

 

Obrázek i-puzzle.cz

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient