Škola tu bude za pár týdnů, poradíme, jak vybrat školní batoh

Sice teprve před několika dny začaly letní prázdniny, ovšem někteří rodiče se poohlíží po školních potřebách i během nich. Mj. i proto, že ceny ještě nezačaly s blížícím se zářím růst…

Jednou velice nákladnou položkou je školní batoh, jehož výběr byste neměli rozhodně podceňovat, protože nevhodná školní aktovka se negativně podepíše na vývoji páteře. V následujících řádcích vám poradíme, na co byste se měli zaměřit. 

Základním kritériem je ergonomie. Důležité je, aby batoh kopíroval přirozené zakřivení páteře. Samozřejmě nesmí chybět ani měkké polstrování.

Školní batoh by měl být nastavitelný

Pro prvňáčky je ideální volbou aktovka, jež je charakteristická pevnou konstrukcí. Většinou aktovka poslouží na jeden až dva roky, potom už ratolesti prahnou po moderním školním batohu. Dbejte na to, aby se daly popruhy co nejlépe nastavovat. V dolní části popruhů to dnes umožňují všechny modely, některé ramenní popruhy mohou mít ale dotahovací pásky nahoře u ramen, aby aktovka lépe dosedla na záda. Popruhy mohou být však i výškově nastavitelné, což mají dražší modely a pak aktovka roste s dítětem. Školní batoh tak může vaše dítě používat klidně i čtyři roky, protože se dá upravit na různou výšku. 

Stejně tak byste neměli podceňovat šířku ramenních popruhů, která by měla být alespoň čtyři centimetry. Zároveň by jim nemělo chybět polstrování, protože jinak by vaše dítě tlačily. Určitě nechcete, aby měla vaše ratolest otlaky od popruhů, že?

Na co všechno ještě myslet?

Zaměřte se ještě na výšku a váhu dítěte, protože přece nechcete, aby byla školní taška větší než váš syn či vaše dcera. Odborníci se shodují na tom, že dítě by mělo nosit maximálně 10 až 15 procent své váhy, a proto i samotné aktovky do školy by měly být co nejlehčí.

V neposlední řadě jsou žádoucí bezpečnostní reflexní prvky, aby byl školáček vidět, když půjde ze školy už za šera.

V nabídce jsou už nové kolekce pro letošní rok, a to od různých značek a v mnoha provedeních. Sehnat se dá moderní jak školní batoh pro prvňáčky, pro náctileté, samozřejmě také pro chlapce i školní batoh pro dívky. Výrobci a prodejci školních batohů a tašek nabízejí desítky motivů na výběr, populární 3D motivy, flitry s měnícími se obrázky nebo licenční témata z filmů a oblíbených počítačových her. Také jsou vybaveny vychytávkami pro lepší manipulaci, nechybí jim nálepky a podobně. Současně můžete koupit ve stejném stylu i sadu školních potřeb, abyste se nemuseli zdržovat vybíráním jednotlivých potřeb zvlášť.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient