Nuda není na místě aneb vybíráme vhodný kroužek pro dítě


Babičky jsou mladé

V dřívějších dobách děti maminkám odpoledne hlídaly babičky a dědečkové, dávno již na penzi. Četli společně s nimi knížky, vymalovávali omalovánky, hráli různé hry, zpívali nebo je učili novým dovednostem a návykům. Mimoškolní zařízení, sportovní kluby a různé kroužky díkybohu simulují tyto bohulibé činnosti, jelikož prarodiče dětí jsou v současné době většinou ještě plně zaměstnaní lidé.

Vybírejte obezřetně

Každý rodič jistě brzy přijde na to, co jeho ratolest baví, zda má sportovní talent či umělecké nadání, zda rád kreslí, zpívá nebo tancuje. Někteří zvládnou i vícero zájmů, kroužků a vzdělávají se tak mnohostranně, což vůbec není na škodu. Skloubit u chlapce tedy třeba fotbal s klavírem je sice úsměvné, ale nikoliv nemožné nebo nežádoucí. Někdy mají představu o svém vysněném oboru děti samy, proto je nejjednodušší se jich v prvé řadě zeptat. Případné postřehy a zpětnou vazbu poskytne poté pedagog či trenér při prvních návštěvách vybraných oborů. V opačném případě není špatné zapsat děti tam, kde probíhá rovnoměrně více aktivit různých druhů – v uměleckých školách jsou to například přípravné obory a estetické výchovy, ve kterých se průběžně profiluje konkrétní směr a záměr dětského zájmu, objevují se talentované děti a vyrůstají zde noví mladí umělci.

Rozvíjejte talent a nadání svých dětí

Pravdou je, že většina mladých rodin má při financování nepovinných aktivit stále hlouběji do kapsy. Tehdy není na místě hledat ta nejlevnější studia a kroužky, kde to možná děti nebude vůbec bavit. Peníze budou možná opravdu „vyhozené“. Spíše je žádoucí zvážit situaci, která hraje pro rozvoj dítěte v předškolním a mladším školním věku stěžejní roli – právě tehdy se děti učí jistému řádu, osvojují si harmonogram, učí se zvládat povinnosti a úkoly, cvičí se v disciplinovanosti a osvojují si chování ve skupině. Chceme je nechat růst jako dříví v lese? Nemáme dostatek času na turistiku, kolo, tenis nebo jen obyčejné povídání? Právě nyní tohle vaše děti potřebují, věnujte jim tedy svůj čas a investujte do nich. Je to investice, která se všem prozřetelným rodičům stonásobně vrátí…

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient