Návrat do práce: jak zajistit péči o dítě, aby byl přechod poklidný pro celou rodinu

Blíží se doba, kdy ukončíte rodičovskou dovolenou a plánujete návrat do práce? Pro plynulý přechod z domácnosti a 24hodinové péče o rodinu do pracovního prostředí je dobré naplánovat nový chod rodiny a upravit zvyklosti. Samozřejmě musíte myslet na bezpečí dítěte a řešit, kdo se o něj postará v době vaší nepřítomnosti. V té souvislosti je dobrá kontinuita a návrat do práce řešit už několik měsíců před plánovaným datem návratu. Co je nutné zvážit?

Individuální péče o dítě

Kdo se postará o dítě v době nepřítomnosti rodičů? Tento úkol je stěžejní a je nutné jej řešit s ohledem na potřeby dítěte a časové možnosti rodičů, kteří budou část dne v práci. Nejvhodnější je zajistit hlídání dětí v Praze pomocí chůvy, která plně nahradí matku. Mít chůvu je jistota, jak bude zajištěna individuální péče o dítě v domácím prostředí. Kromě výhody domácího prostředí není třeba měnit dítěti ani zaběhnutou rutinu a denní program.

Profesionální služby s odpovídající kvalifikací

Chůva z prověřené agentury zajistí profesionální péči o dítě, navíc disponuje odpovídající kvalifikací. S chůvou lze řešit nejen specifické požadavky, ale paní na hlídání se plně zapojuje do aktivit spojených s vývojem dítěte, podporuje jeho psychomotorický rozvoj, učení hygienických návyků a podporuje jej při zvládání nových dovedností. Při dlouhodobé spolupráci jsou nadto ceny za hlídání dětí mnohem nižší a chůva se plně přizpůsobí flexibilnímu rozvrhu rodičů.

Mluvte s dítětem o plánech

O zásadních změnách v životě rodiny mluvte také s dětmi, situaci jim vysvětlete, předestřete výhody, které z nové situace poplynou. S chůvou je dobré se sžívat několik týdnů až měsíců před plánovaným nástupem do práce, aby si děti na novou situaci přivykly a v den „D“ nebyly vystresované. Nastavte si rovněž plán, co budou děti s chůvou dělat, jaký bude jejich program, zda budou trávit čas venku nebo kreativním tvořením, případně sportovními aktivitami v kroužcích a klubech. Usnadníte si tak novou situaci a lépe se bude celé rodině najíždět na novou životní etapu.

Foto: Archiv Slunečnice

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient