Mlhoviště v létě děti pobaví i osvěží, pořizují si ho také školy a školky

Mlhoviště je měkká vodopropustná multifunkční hrací plocha s bezpečným povrchem. Disponuje úspornými mlžítky ve tvaru kytiček a speciální 3D grafickými tvary se zapuštěnou tryskou. Slouží k otužování dětí v horkých letních dnech. Mimo letní sezónu je využita jako zahradní herní prvek se sedátky pro děti. V poslední době si nachází cestu nejen do zahrad k rodinným domkům, ale i do škol a školek. Příkladem může být mlhoviště u mateřské školky Cihelní v Hlučíně na Opavsku.

Grafický návrh byl po konzultaci se zástupcem dodávající firmy Martinem Pospíšilem a ředitelkou Radkou Josefusovou vytvořen speciálně jen pro MŠ Hlučín, Cihelní. Je tedy originálem.

Mlhoviště, jako již i další dvě multifunkční plochy na zahradě zmiňované MŠ, realizovala firma 4soft s.r.o. Tanvald. Jsou bezpečné, kvalitní, barevné, beze spojů, navíc naučné a zdravotně nezávadné. Na zahradě MŠ Hlučín, Cihelní nahradily již zastaralé asfaltové plochy. Z mlhoviště jsou děti a také rodiče nadšeni.

„V horkých dnech se snažíme s dětmi trávit za zahradě co nejvíce času a realizujeme tam i vzdělávací činnosti. Cvičíme, kreslíme a malujeme, posloucháme pohádky ve stínu pod vzrostlými stromy, v rámci environmentální výchovy pozorujeme hmyz, motýly a přírodu, kluci hrají fotbal, holčičky si na dekách prohlížejí knihy a hrají s panenkami. No a mezi tím nesmí chybět osvěžení v podobě příjemné spršky. Na naší zahradě se prostě děti mají krásně,“ sdělila Radka Josefusová, ředitelka MŠ Hlučín, Cihelní, příspěvkové organizace.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient