Do sexuální edukace se pouští i světový výrobce hraček: Všichni jsou úžasní, říká sada Lego pro gaye, lesbičky a transsexuály

Foto: Radioconcept/SatyaPrem

Pestrobarevné postavičky v barvách duhy. Jedenáct nových figurek populárního dánského výrobce hraček LEGO vzdává hold pomyslné světlé budoucnosti, kde nebude záležet na tom, koho milujete nebo kým se cítíte. První sada hraček s LGBTQIA+ tématikou nese název Everyone Is Awesome (Všichni jsou úžasní).

Barvy kopírují duhu, původní symbol komunity gayů a lesbiček. Spolu s bleděmodrou, bílou a růžovou barvou, které představují komunitu transsexuálů, a černou a hnědou barvou, které potvrzují různorodost odstínů pleti a původu v rámci komunity LGBTQIA+. Výjimkou je fialová minifigurka s vysoce stylizovanou parukou ve tvaru včelího úlu, “která je jasným poklonkováním všem báječným drag queens”, uvedl designér Matthew Ashton, který sadu původně vytvořil pro svou potřebu, na svůj vlastní stůl. 

“Přestěhoval jsem se do jiné kanceláře, a tak jsem chtěl, abych se v tomto prostoru cítil jako doma a aby odrážel mě a komunitu LGBTQIA+, na kterou jsem hrdý, že jsem její součástí,” řekl Ashton ve svém rozhovoru pro reportérku časopisu Guardian. Sada vzbudila pozornost a brzy se stala žádanou. “Přišli za mnou další členové Lego LGBTQ+ komunity a řekli mi, že se jim líbí,” řekl Ashton. “Tak jsem si řekl, že bychom se o to možná měli podělit.” Chtěl také více podpořit inkluzivitu.

“Když jsem vyrůstal jako LGBTQ+ dítě a říkali mi, s čím si mám hrát, jak mám chodit, jak mám mluvit, co si mám oblékat, vždycky mi říkali, že jsem nějak ‘špatný’,” řekl. “Snažit se být někým, kým nejsem, bylo vyčerpávající. Přál bych si, abych se jako dítě podíval na svět a řekl si: ‘Tohle bude v pořádku, je tu pro mě místo’.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient