Jakou outdoor obuv pořídit sobě a dětem na výlety?

Snažíte se trávit s dětmi co nejvíce času venku? Pokud nechcete dětem výlety a výšlapy zprotivit, potřebujete dobré oblečení a obuv. Nemůžete čekat, že pokud děti budou tlačit boty nebo jim celé promoknou při jedné přeháňce, budou s vámi nadšeně chodit do přírody.

Jestliže často chodíte na hory a horské túry, pak už pravděpodobně máte dobré trekové boty. My je však doporučujeme i tehdy, kdy nestoupáte zrovna po horských vrcholcích.

Proč se vyplatí koupit dobrou outdoor obuv?

Dobré trekové boty vydrží, vám jako rodičům určitě. Dětem samozřejmě noha stále roste, ale když investujete do kvalitní obuvi, bude ji moct nosit ještě mladší sourozenec, nebo ji poté prodáte. Kvalitní boty se totiž nevyhazují po jednom či dvou letech nošení.

S kvalitními botami si navíc mnohem více užijete každý výlet. Nebudete se muset strachovat, zda nepřijde přeháňka – boty s membránou nepromoknou. Půjde se vám mnohem lépe, noha bude zpevněná, takže nehrozí vyvrtnutý kotník, zároveň se nebude potit.

Nemusíte utrácet za nejznámější značky

Outdoorová obuv je dražší než obyčejné tenisky, ale nemusí vás stát majlant. Stačí se nesoustředit pouze na nejznámější značky, ale zapátrat i po těch, u nichž nepřiplácíte za známé jméno. Takovou je například i italská značka AKU vyrábějící trekingovou a outdoorovou obuv už třicet let.

Značka obuvi AKU je výbornou volbou, pokud vám záleží nejen na kvalitě, ale i na šetrném chování vůči přírodě. Právě její model AKU Minima získal prestižní ocenění na veletrhu ISPO v Mnichově ISPO Award 2020 – Gold winner za přístup k přírodě.

Trekingové boty si vyberte podle vašich nejčastějších výletů

V kategorii trekingových bot najdete vysoké boty, s nimiž byste se nemuseli bát šplhat po nejvyšších vrcholcích Alp. Ty však překvapí také vysokou cenovkou. Ujasněte si tedy nejdříve, co přesně potřebujete. Na běžnou turistiku a české hory vám postačí nízké trekové boty, jež nejsou zas tak vysokou investicí.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient