Jak vybrat povlečení do dětského pokoje?

Dětský pokoj se postupem času mění. Změny pramení z věku a s ním souvisejících potřeb dítěte. Jiné vybavení budou mít ti nejmenší a školou povinní, dospívající si ho zařizují většinou podle vlastních představ. Zaměříme-li se na povlečení, čemu bychom měli věnovat pozornost?

Aby se dětem spalo jako na obláčku

U dětského povlečení by nás neměl zajímat jenom vzor, nýbrž také materiál. Jednoznačně bychom měli upřednostňovat 100% přírodní bavlnu, která je měkká, prodyšná a savá. Je to to pravé na citlivou dětskou pokožku, k níž je velmi příjemná. Bavlněné povlečení se vyrábí v celé škále motivů, barevných provedení i rozměrů. Je dostupné ve velikosti do postýlky i v prodloužené variantě.

Pro klidný spánek

Jak již bylo zmíněno výše, dětské povlečení pořídíte v nespočtu dezénů. Má vaše ratolest oblíbeného pohádkového hrdinu? V jeho přítomnosti se mu bude mnohem lépe usínat. Jak holky, tak chlapci, si zamilují povlečení s Bartem Simpsonem, Mimoni či Mickey Mousem. Na žebříčku oblíbenosti se rovněž drží povlečení s fototiskem roztomilých zvířátek. Doplníte-li ho veselými dekorativními polštářky, budou ti nejmenší spát v klidu a pohodě celou noc.

Chlapecký studentský pokoj

Máte doma teenagera, který najednou rychle vyrostl? Pořiďte mu prodloužené povlečení, díky němuž ho už nebudou během spánku zábst nohy. Povlečení o rozměru 140 × 220 cm je nejčastěji k dostání z bavlny, krepu a saténu. V dospívajícím věku děti raději upřednostňují jednoduché či originální vzory, proto se jejich pokoj obejde bez pestrobarevných motivů. Tím bychom se měli řídit nejen u výběru dezénu povlečení. Postel ve studentském pokoji je vhodné doplnit přehozem či mikroplyšovou dekou. Ušetříte si tak nervy z věčného upozorňování na stlaní postele. Přehoz se postará o to, aby bylo uklizeno během okamžiku.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient