Inkubační doba a projevy angíny


Angína a její příčiny

Nepříjemná angína u dětí ale i u dospělých může mít tři hlavní příčiny. Vyvolána totiž může být virem, bakterií nebo i mykózou. Všechny formy angíny jsou sice nepříjemné, ovšem pozitivní je, že se dají poměrně snadno a také rychle léčit. Měli byste vědět, že inkubační doba (tedy čas, za jak dlouho se nemoc projeví od doby, kdy jste se setkali se zdrojem nákazy) je jeden až tři. Inkubační dobu zpravidla ovlivňuje váš zdravotní stav – především potom síla imunitního systému.

Jak se angína projevuje

Mezi počáteční typické příznaky angíny patří škrábání a bolest v krku, dostavuje se také zhoršené polykání a pocit ucpaného nosu. Mnoho lidí si myslí, že se jedná jen o běžné nachlazení nebo chřipku, proto k lékaři nejdou a nemoc přechodí. To je ale obrovská chyba, protože se angína může brzy vrátit a její průběh může být mnohem horší. Typickým příznakem je také vysoká horečka, která často přesahuje i 38°C. Při angíně dochází také ke zduření mandlí, na kterých se objevují hnisavé flíčky. Zejména malé děti prožívají angínu hůře, mezi typické příznaky angíny u nich patří i velká bolest břicha a zvracení.

Jak se angína léčí

Lékaři předepisují antibiotika a také léky na tlumení horečky a bolesti. Pomáhají také obklady na krk a případně i zábaly pro snížení horečky. Pacient musí být minimálně týden v klidu na lůžku a dodržovat dostatečný pitný režim.

 

Sponzorováno

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient