Frenštát pod Radhoštěm: lyžování, Tatra, výšlapy

Přemýšlíte kam vyrazit s rodinou v těchto mrazivých dnech? Zkuste zamířit do jednoho ze severních cípů Česka – do malebné kotliny moravskoslezských Beskyd.

Kaple a sousoší svatého Cyrila a Metoděje na vrcholu Radhoště (Zdroj: wikipedia)

Přesněji máme na mysli Frenštát pod Radhoštěm, místo, které je stále více vyhledávané středisko nabízející bohatou škálu sportovních a turistických možností. V tomto městě, jehož srdce tvoří náměstí s novorenesanční radnicí a částečně zachovalým podloubím žili, tvořili nebo je jen navštěvovali mnozí významní výtvarníci, sochaři a spisovatelé.

Díky krásné okolní přírodě a pohostinnosti obyvatel Frenštátu pod Radhoštěm zde můžete strávit pohodové chvíle s vaší rodinou. Toto malebná kotlina totiž ve svém okolí nabízí bohatou škálu sportovních a turistických možností, a to jak v létě, tak i v zimních měsících.

Pokud se vydáte na výpravu s cílem Frenštát pod Radhoštěm, určitě vám nebude stačit jeden den, ani dva. Doporučujeme popřemýšlet, alespoň o prodlouženém víkendu. Pokud se zde zdržíte celý týden, určitě se vaše děti nebudou nudit a vy si také přijdete na své.

Zmíněnou pohostinnost doporučujeme nasát v některé ze stylových restaurací a penzionů, které přesně zapadají do místního valašského koloritu. Pohutnat si můžete na místních specialitách pod rozličnými názvy: škračky, střapačky, kontrabáš či frgále.

Aktivitou číslo jedna je v zimně samozřejmě lyžování

V blízkosti Koliby Juřena doporučujeme navštívit dva lyžařské areály. Jedním z nich je areál Červený kámen, který jednak nabízí 730 metrů dlouhou, pravidelně upravovanou sjezdovku s technickým zasněžováním. Hlavní sjezdovka je svým terénem zajímavá i pro náročnější lyžaře. Co ale jako rodiče oceníte především, je nově vybudovaný vlek pro nejmenší lyžaře – dětský vlek v délce 90 m. V okolí areálu je také možné využít 6,8 km běžeckých tratí, které jsou pravidelně udržovány.

{loadposition reklamni3}

Druhým areálem v lízkosti Frenštátu jsou Pustevny. Na Pustevny se můžete dostat sedačkovou lanovkou z Ráztoky, která je od Frenštátu pod Radhoštěm vzdálena asi 5 km. Na Pustevnách můžete využít celkem sedm sjezdovek o celkové délce 3,1 km. Součástí areálu je rovněž dětský provazový vlek. K využití je připraveno i 59 km běžných tratí.

Tatra, Radhošť a další

Pokud vás lyžování unaví či přestane bavit vaše děti, přichází na řadu celá řadu dalších aktivit. Mezi nejzajímavější patří určitě Technické muzeum Tatra, kde je k vidění na šedesát osobních a nákladních automobilů ze všech etap výroby.

Pokud byste přece jenom zatoužili po další fyzické námaze, určitě nezapomeňte vystoupat do výšky 1129 m n. m. na památnou horu Radhošť, kde objevíte dřevěnou kapli Sv. kapli Cyrila a Metoděje, ale také krásný výhled na Beskydy.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient