Dítě a úpravy domácnosti

bed legální fotografie z fotobanky www.pixmac.cz

S příchodem miminka

Malé miminko moc prostoru nepotřebuje, spát může i s rodiči. Většinou má ale spoustu věcí, které je potřeba někam uložit. Skvělou službu udělají vestavěné skříně v předsíni a v ložnici, do kterých se vejdou kromě oblečení i další předměty. Miminko se každý den koupe a několikrát denně přebaluje, proto je fajn, když má pro tyto činnosti vyhrazené místo, aby bylo vše potřebné po ruce. Jak děťátko roste, jeho potřeby se mění – přebalovací pult může být nahrazen větším prostorem na lezení a hry.

S nástupem do školy

Nejpozději v šesti letech potřebuje dítě větší postel, psací stůl, knihovničku a svůj vlastní prostor na učení a na hraní. Zpravidla se pokojík vymaluje, vymění koberec, miminkovské textilní dekorace. V některých rodinách se teprve v této chvíli začíná budovat dětský pokojíček – v bytě třeba vytvořením nové příčky, v domě lze využít půdu nebo pokojík přistavět ve dvoře apod.

Soukromí pro dospívajícího

Když dítě začne dospívat, zvětšuje se potřeba soukromí, vlastního prostoru, má své představy o designu a zařízení studentského pokoje. V této době většinou rodiče zjistí, že by bylo vhodné oddělit prostory chlapce a dívky, nebo teenagera a malého školáka či předškoláka. Také vybavení pokoje bude asi jiné – velká dospělácká postel, stůl pod počítač, skříně na šatstvo a sportovní potřeby.

Financování úprav domácnosti

Všimli jsme si, že potřeba úpravy domácnosti vzhledem k věku dítěte přichází zhruba po šesti letech. Pořídit nové vybavení a provést stavební úpravy bývá finančně náročné, proto je třeba s tím počítat dopředu a peníze našetřit. Ideální je založit dítěti stavební spoření, po šesti letech vznikne spolu se státní podporou větší částka, která se dá využít na cokoli – nábytek, počítač, koberec apod. Po uplynutí vázací doby vzniká také nárok na úvěr ze stavebního spoření, ten je možné využít účelově na stavební úpravy v domácnosti – nové příčky, nové podlahy, vestavěné skříně.

 

Sponzorováno

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient