Dětské hřiště, které zaujme


Bez klouzačky to není ono

Skluzavky jsou neodmyslitelnou součástí každého dětského hřiště, neboť patří k nejlákavějším prvkům, na kterých se užije spousta legrace. Dětská hřiště Berliner Seilfabrik poznáte podle originálních propracovaných herních prvků, na nichž vynikají skluzavky nejrůznějších tvarů a délek.

Děti rády šplhají

Tomu je mnoho hřišť uzpůsobeno. Proto zde naleznete dřevěné konstrukce a věže, jejichž základem jsou dřevo a lana. Tento herní prvek má totiž významný vliv na rozvoj hrubé motoriky dítěte. Lano spletené do trojrozměrné sítě vytváří variabilní prostor pro nespočet dětských aktivit. Děti mohou šplhat, proplétat se, schovávat se či houpat.

Zázemí i pro rodiče

Aby dozorující rodiče skutečně nestáli jak strážci okolo prolézaček, neměl by na hřišti chybět městský mobiliář. Ten se skládá z vhodně zvolených laviček a stolků, jež dotvářejí příjemnou atmosféru. Tyto prostředky k příjemné venkovní relaxaci by se rovněž měly nacházet všude po městě. Ideálně mají zapadnout do exteriéru, nepůsobit rušivým dojmem. Co dále patří do městského mobiliáře? Spadá sem též oplocení, altány, stojany na kola, ale i odpadkové koše a popelníky.

Když se řekne veřejný prostor

Co si pod tímto pojmem představit? Veřejný prostor je místem sociální interakce. Je to veškerý společný prostor ve městě, kam si chodíme buď odpočinout, nebo jím jen procházíme. Jsou to sportovní arény, autobusové zastávky, přístaviště a mnoho dalšího. Snahou je tyto prostory co nejvíce zatraktivnit s ohledem na bezpečnost, dlouhou životnost a odolnost vůči vandalismu. V neposlední řadě je též kladen důraz na ekonomičnost a ekologii.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient