Dětské kolo? Musí být bezpečné

Vánočním dárkem, který nikdy nezklame, je spolehlivé jízdní kolo. Statistiky ukazují, že 92 % dětí jezdí na kole. Statistky ale také říkají, že přibývá úrazů. Nejde jen o klasická „odřená kolena“, která k začátkům cyklistiky asi patří. Nebezpečné a bolestivé úrazy může způsobit nekvalitní konstrukce a nebezpečné díly dětských jízdních kol, především asijské produkce. Jak tedy poznat kolo, které bude opravdu kvalitním vánočním dárkem?

Kvalitní dětské kolo nemusí být drahé

„Kvalita u dětského kola je na prvním místě. Snaha ušetřit na dětském kole se může velmi vymstít“ říká Jakub Svoboda, dlouholetý cyklista a majitel jednoho z největších internetových obchodů s jízdními koly a příslušenstvím Kolokrám.cz. „Kvalitní dětské kolo samozřejmě také nezaručí, že začínající cyklista neutrží nějaký ten šrám, odřená kolena k začátkům cyklistiky asi patří. Vymstí se ale podcenění bezpečnosti jízdních kol.“

Jaká jsou bezpečnostní rizika u nekvalitních kol?

Nekvalitní dětská kola mohou vést k úrazům dětí kvůli nevhodné konstrukci a materiálovým vadám. „Nekvalitní dětská kola mají konstrukční vady. Ostré hrany, vyčnívající šrouby nebo nevhodnou konstrukci rámu. Velmi časté jsou vady brzd a pedálů. Představte si situaci, kdy dítě potřebuje brzdit a kupříkladu nedosáhne na brzdovou páku, nebo brzdová páka pruží. Anebo si zkuste představit, co se asi stane, když za jízdy povolí sedlovka nebo upadne pedál. Velkým problémem mohou být také nekvalitní materiály – praskající plastové díly, nekvalitní kovové díly apod. Takové kolo je pro dítě velmi nebezpečné a úrazy jsou velmi bolestivé.“ upozorňuje Jakub Svoboda.

Je vyšší cena zárukou kvality?

Při nákupu samozřejmě hraje roli také cena. Platí rovnice, že čím dražší kolo, tím lepší? „Není to tak. Kvalitní kolo pro děti nemusí být vůbec drahé, musí ale být stoprocentně bezpečné.“, vysvětluje Jakub Svoboda. „Dovážíme například italská kola Torpado, která patří k tomu nejlepšímu, co se ve světě vyrábí. Pokud srovnáte jejich cenu, budete velmi příjemně překvapeni. Leckterá kola, která zdaleka nedosahují kvality kol Torpado, jsou dražší“.

Dětská kola Torpado spolehlivě kralují žebříčkům kvality v hodnocení nezávislými institucemi a mají proto vysokou oblibu mezi uživateli. V České republice patří tato dětská kola mezi nejprodávanější. „ Nyní před Vánoci se na nás denně obracejí desítky rodičů, kteří kupují kolo jako vánoční dárek pro své dítě . Ptají se především na bezpečnost kol a samozřejmě i na cenu. Obojí potěší. Dětská kola Torpado jsou špičkou v kvalitě a bezpečnosti a přesto nejsou drahá.“ uvádí Jakub Svoboda. O jaké modely dětských kol Torpado je před Vánoci největší zájem? „Mezi nejoblíbenější typy kol Torpado patří typy Geko a Titty, určené pro děti ve věku do 4 let, respektivfe Trilly a Duffy pro děti do 8 let. Velkou výhodou při výběru vhodného kola je také naše nabídka méně obvyklých velikostí 14“ a 18“, zástupci jsou např. Kasper nebo Ketty.“

Nákup dětského kola přes internet?

Nákupy přes internet rostou v oblasti elektroniky, počítačů i bílé techniky. Jak je tomu u jízdních kol? Jaký je rozdíl mezi nákupem dětského kola v kamenném obchodu a pře internetový e-shop?„Jízdní kola a příslušenství jsou typickým příkladem toho, jak internet změnil chování zákazníků. Kamenné prodejny kol zaznamenaly poklesy prodejů, my v Kolokrámu vidíme trvale rostoucí počet zákazníků. Dětská kola nejsou výjimkou, jejich prodej přes internet roste velmi rychle.“ říká Jakub Svoboda.

Proč dávají zákazníci přednost nákupům dětských kol přes internet? Jakub Svoboda vysvětluje důvody: „ Není třeba neztrácet čas čas obcházením prodejen, kde nemusí být sortiment dětských kol takový, jaký byste očekávali. Na našem webu vidíte vše přehledně roztříděné do kategorií, máte k dispozici obrovský sortiment. Pokud potřebuje zákazník poradit, stačí zavolat a vše probereme, bez časového stresu, protože nestojíte v žádné frontě a nikdo netrpělivý vám neklepe na rameno. Nákup vybraného kola tak zvládnete velmi snadno a zásilku vám pošta doručí až do domu. I to je výhoda, nebrodíte se nikde sněhem s krabicí v náručí. Samozřejmostí je také výhodná cena a také dárky zdarma. K dětským kolům například dáváme zdarma helmu“.

Proč je právě jízdní kolo vhodným vánočním dárkem?

Vypadá to, že si letos užijeme těch pravých Vánoc se sněhem. Začíná lyžařská sezóna, děti se těší na brusle a na lyže. Má tedy smysl kupovat právě nyní dětské kolo? „Lyžařská sezóna trvá průměrně dva až tři měsíce. Ovšem rodiny s dětmi se lyžování věnují spíše o víkendu, nebo týden o vánočních prázdninách. Pak jdou lyže, běžky i brusle zpět do komory. Cyklistická sezóna trvá od března do září, za dobrého počasí i déle. U lyží musíte mít vhodný kopec a sníh, naopak na kole se jezdí denně. Proto jsou dětská jízdní kola velmi oblíbeným vánočním dárkem, protože kolo děti využijí daleko více, než třeba lyže či běžky. Proto právě před Vánoci v Kolokrámu zaznamenáváme několikanásobný nárůst zájmu o kvalitní dětská kola.“ uzavírá Jakub Svoboda.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient