Sdílejte zážitky ze školky

Vlastně každý den ve školce přináší nové a nové zážitky, stejně tak jako nové výtvory „školkových“ dětí. Kromě toho děti v průběhu docházky do školky dělají pokroky ve svém vývoji, a to mnohdy i skokové. A každý nový zážitek, byť i maličký, si zaslouží patřičnou pozornost.

V dnešní době jsme si zvykli na to, že svoje každodenní zážitky a názory můžeme sdílet se svými přáteli na různých sociálních sítích. V případě informací a fotek týkajících se našich dětí, je však zcela na místě dávat si pozor na to, komu tyto informace zpřístupníme. Přes mnohé změny pravidel různých sociálních sítí se materiál námi sdílený může dostat k široké skupině i zcela neznámých lidí.

Speciál pro školky

Proto jako rodič vítám vznik specializovaných stránek – řekněme sociálních sítí, zaměřených právě na školky. Nedávno zprovozněný portál iskolky.cz umožňuje založit profil pro školku, jesle, sdružení rodičů či dětskou skupinu, popřípadě i jinou podobnou komunitu.

Profil má vlastnosti jako webová stránka a její správce si může vybrat, jaká část obsahu bude veřejná a jaká skutečně jenom pro vybrané přátele. Do profilu je možné vkládat (podobně jako na již zavedených sítích) příspěvky, fotky, videa, vytvářet galerie a také vkládat akce pro danou skupinu do kalendáře. Právě kalendář je velmi užitečná pomůcka. Akcí spojených se školkou je v průběhu roku organizována celá řada, kromě toho je potřeba co chvíli donést do školky nějaké „speciální pomůcky“ – tu kaštany, tu květy či šípky. Takže taková pomůcka v podobě společného kalendáře se hodí.

Profil je samozřejmě zdarma a můžete si předem jen tak vyzkoušet „demo“ profil.

Sdílejte opatrně

Sdílení zážitků s ostatními je samozřejmě výborná věc, která může umocnit prožitek ze společných akcí. Dejme ale vždy pozor, co a kam nahráváme za údaje, fotky a další materiály – zejména v případě, pokud se jedná o děti.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient