Rodinné centrum 4 medvědi slaví 2. narozeniny

V pátek 18. února 2011 od 15 hod. proběhne oslava 2. narozenin Rodinného a Montessori centra 4 medvědi, které sídlí v Praze 4 – Podolí. Děti (a jejich rodiče) čeká karnevalová diskotéka, písničky a hry. Nebude chybět ani velký narozeninový dort a tombola, ve které mohou návštěvníci vyhrát hračky, nejrůznější poukázky nebo volné vstupy na akce centra. Oslavy se zúčastní i zástupci hlavního partnera centra, městské části Praha 4.

{loadposition reklamni3}

Rodinné a Montessori centrum 4 medvědi ze za 2 roky své existence vypracovalo v jedno z nejvyhledávanějších míst pro děti a rodiče na Praze 4.

Před dvěma roky centrum slavnostně otevíral starosta Pavel Horálek za doprovodu dvou živých medvědů. Od té doby se centrum rozrostlo o několik nových místností, Montessori školku a mini-školku a stovky nových malých i dospělých klientů.

4 medvědi v současnosti nabízejí 15 kroužků pro rodiče s dětmi a kromě toho i angličtinu a jógu pro rodiče, s hlídáním dětí.

Pod hlavičkou centra běží i Montessori školka (děti od 2,5 – 6 let) a Montessori mini-školka (1,5 – 3 roky). Pro dospělé návštěvníky centrum pravidelně pořádá kvalitní semináře (např. vyhledávaný cyklus Respektovat a být respektován či kurz První pomoci u dětí).

Centrum založilo a provozuje občanské sdružení Elaaga, které tvoří 7 žen s malými dětmi.
Všechny pracují pro centrum na bázi dobrovolnictví.
 
Kontakty:
www.4medvedi.cz

Helena Kavanová helena@4medvedi.cz
tel.: 603 554 625
Jana Holcová
jana@4medvedi.cz
tel.: 777 800 184

Rodičům je k dispozici i tzv. Mama office – prostor v centru, kde mohou využít počítače s příslušenstvím a u kávy pracovat nebo relaxovat.

V budoucnu by 4 medvědi chtěli svým návštěvníkům nabízet ještě více. V plánu je rozšíření pravidelných kurzů pro rodiče a větší zapojení tatínků do aktivit v centru. V létě centrum pravděpodobně opět uspořádá příměstský tábor s ekologickým a Montessori zaměřením.

„Náš Montessori program budeme dál rozšiřovat, protože poptávka ze strany rodičů pořád stoupá,“ říká hlavní koordinátorka centra Helena Kavanová. „Stále více lidí chce své děti vést podle hesla „Pomoz mi, abych to dokázal sám,“ dodává. RC 4 medvědi také aktivně podporuje otevření první třídy s prvky Montessori v ZŠ Nedvědovo nám. v září 2011.

Pozvánka ke stažení

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient