O úklidu

Čas trávený s dětmi svých dětí berou jako relax a opravdu si jej užívají, ostatně stejně jako vnoučata. Všichni nejraději trávili volné chvíle na zahradě, ze které byly děti nadšené. Né všechny dny jsou však plné slunce, občas je třeba zabavit děti i doma v prostoru obývacího pokoje. A protože jednou takto pršelo opravdu celé odpoledne, postupně byly v obývacím pokoji nakupeny všechny hračky, které se v bytě prarodičů nacházely. Na řadu přišlo i kuchyňské nádobí, které však posléze také omrzelo. Naštěstí ještě zbývaly knížky, pastelky a Černý Petr. Kamilka několikrát přistihla babičku s dědou, jak se snaží obývací pokoj udržet alespoň trochu v původním stavu a hračky postupně uklízet. Prarodiče byli v tu chvíli okamžitě zaúkolování něčím smysluplnějším, na průběžný úklid tak postupně rezignovali. Blížil se čas Kamilčina návratu domů, prostě byl tak okorát čas na jednu partičku Černého Petra. Ale Kamilka se rozhodla zvolit jinou hru: „Budeme si hrát na školu, já jsem paní učitelka a vy děti!“ Babička s dědou přikývli a už jen vyčkávali dalších pokynů. Kamilka zatleskala rukama a vydala jasný pokyn: „Dětíííí, uklízíme!!“

 

Pokud se rozhlédnete po nabídce čistících prostředků a pomůcek ve vaší drogérii, zjistíte, že úklid je v dnešní době opravdu věda. Jedná se o přeprostředky, které by vám mají ušetřit čas či učinit vaši domácnost křišťálově čistou, nejlépe obojí. Můžete mezi nimi vybírat s ohledem na vaše priority, ať už je to vůně, ekologie, úspora, efektivita.. Existuje nespočet firem, které nabízejí čistící prostředky, kompletní či příležitostný úklid. Já sama nemám ráda extrémy, tudíž si nemyslím, že domácnost se musí blýskat čistotou za cenu používání drastických chemikálii. Jsem ráda, že žiji v době, kdy se snad už nikdo nedívá přes prsty na ženu, která si pozve na úklid své domácnosti úklidovou firmu.

Stále více shledávám, že moje maminka měla v lecčems pravdu. Jedna z jejích pravd zněla „Pořádek se nedělá, pořádek se udržuje“. A já bych přidala ještě jednu radu. Důležitá je správná organizace. Nemám pravdu, Kamilko?

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient