Kdy je ten pravý čas říct dětem, že jsou bohaté?

Rodiče jsou často rozpolcení v otázce, kdy bude ten nejlepší čas říct svým dětem, že jsou bohatí. Jedni preferují co nejranější všeobecné vzdělávání, kde by měly být finance včleněny jako součást učebního plánu, zatímco druzí se drží do té míry, kdy jejich ratolesti potlačují úzkost a hrdost na to, že mají dost peněz na to, aby situaci ovládali.

Mít to všechno zvládnuto

Je pravda, že rodičové s vysokými příjmy, majetkem a majetkovými hodnotami by měli být ve svých vlastních důvěrných vztazích obezřetní. Mít onen „všechno v jednom balení“ může být až příliš radostné pro mladé duchy.

U dětí výše uvedených rodin by měla být v době vývoje pečlivě kontrolována nejen úroveň vysvětlení, ale i zdroje, ze kterých si získávají zpětnou vazbu ohledně chování, očekávání a oceňování. V těchto případech bývají ekonomické prostředky rodiny udržovány skryté a děti zpravidla nejsou informované o jejich skutečných majetkových poměrech.

Nepřehánějte to

Samozřejmě, ne každý rodič skrývá svou zářici finanční situaci. V některých případech by mohlo být škodlivé o tom s dětmi mluvit. Každá rodina má určitou úroveň komfortu a každá se snaží zabezpečit děti nejlepším možným způsobem. V těchto případech by děti pomoc s finančními rozhodnutími určitě uvítaly.

Je to jako s dobrým sexuálním výchovou. Když jdete příliš brzy, vaše děti budou zmatené, a když příliš pozdě, mohou riskovat své zdraví. Pramentalita na finančním táboru by byla jen rozšířením téhož přístupu – informovat rodiče, aby zůstali v mezích.

Učte děti, jak správně hospodařit s penězi

Místo toho, aby se diskutovaly bankovní výpisy a výkazy o dluzích, mohli by rodiče nasměrovat děti k tématům, které přinášejí zásadní přidanou hodnotu a jako bonus jim neumožní se z najednou zrádně stalo, že jsou děti bohaté. Vzdělávejte své děti, jak investovat své peníze, nestrádat peníze na zbytečnosti pro rychlé uspokojení potřeb. Pomáhejte jim být úspornější a důslednější v tomto směru.

Opakujte jim, že bohatství není spojené s vlastnictvím, ale s pravou hodnotou života. Mít hodnotu v tom, co děláte a jaký je vaš čas. Poskytněte jim kouzlo vytvořit vlastní bohatství a snažte se naučit jim, kdy je ten pravý čas, aby se o ně postarali.

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient