Jak připravit dětem skvělou zimní zábavu? Aneb co děláme, když venku řádí všichni čerti


origami legální fotografie z fotobanky www.pixmac.cz

Doma většinou není moc prostoru k běhání a řádění. Jediné, na co můžete vsadit, je tvoření. Děti rády vyrábějí, takže proč ne. Možná zjistíte, že tvoření je opravdu super zábava pro celou rodinu. Zapojit můžete i babičku, dědu a tátu. Tak hurá do toho!

Nekonečné variace s papírem

Začít můžete například u skládání origami. Origami k nám přišlo z Japonska a význam tohoto slova znamená „skládat papír“. K této činnosti potřebujete jen papír (bohatě postačí klasický kancelářský papír), dále také pravítko, tužku a nůžky. Origami není jen tak obyčejné skládání. Díky postupům, kterých najdete například na internetu všude plno, můžete s dětmi vytvářet zvířátka, květiny nebo třeba i auta – zkrátka cokoliv, na co najdete návod. Pokud s origami začínáte, zkuste si najít spíše video návody. Tip pro vás – abyste se zabavili co nejdéle, zkuste si dá za cíl vytvořit celou ZOO. Bude to sranda! Děti mohou potom zvířátka namalovat a také jim vyrobit výběhy – stačí třeba z krabic od bot. Origami můžete skládat již s dětmi od 5 let.

Barevné hraní rozvíjí fantazii

Zajímavé je také tvoření z fimo hmoty – jedná se o speciální polymerovou hmotu, která je vhodná k modelování všeho druhu. Můžete z ní vytvořit šperky nebo třeba veselé figurky. S touto hmotou můžou pracovat i děti předškolního věku, samozřejmě pod vaším dohledem. Práce s ní je snadná a rychlá. Výhodou je, že je možné fimo hmotu sehnat v mnoha veselých barvičkách, takže děti budou mít k dispozici super barevné tvoření a mohou si rozvíjet svou fantazii.

{loadposition bannerovy}

Batika pro ty, kdo se nebojí

Zajímavou činností, které se mnozí neprávem obávají, je i batika. Pokud se nebojíte toho, že si doma uděláte trochu nepořádek, pusťte se do ní. Batikovat můžete téměř cokoliv. Děti si mohou obarvit trička, vytvořit můžete i prostírání nebo třeba obarvit záclony. K batikování potřebujete k tomu určené barvy (seženete je v každé drogerii) a věci, které budete barvit. Dejte si pozor, aby byly spíče bavlněné, protože na umělinu barvy moc nechytají. Batikovat můžete hned několika způsoby. Nejednodušší je vázaná nebo sypaná batika. Složitější ale mnohem efektnější je potom voskovaná batika. Nebojte se, všechny návody opět najdete v pohodě na internetu!

Tvořte s dětmi! Bude vás to bavit…další tipy přineseme příště!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient