Jak přežít rodinnou dovolenou


Svolejte rodinnou radu

Rodinná dovolená je chvíle, kterou budete trávit se svými blízkými a určitě si nepřejete, abyste se celý čas hádali či dohadovali o jejím dalším průběhu. Proto je důležité se na všem předem dohodnout. Pro někoho je příjemné a romantické spát pod stanem v autokempu, někdo jiný dává přednost hotelovému pokoji. Jeden by byl o prázdninách nejraději u Třeboňských rybníků, jiní chtějí navštívit exotické země. Je důležité se domluvit na nějakém přijatelném kompromisu, protože kemp plný rybářů by mohl být pro vás splněným snem, ale rozhodně ho neocení vaše dcera, která by raději na hudební festival. Naplánujte si dopředu každý den vaší dovolené a dbejte na to, aby si každý člen rodiny mohl užít trochu toho svého. Nejenom, že se budete mít na co těšit, ale také si lépe porozumíte.

Spěch, spěch a zase jen spěch

Dalším důležitým faktorem, který ovlivňuje průběh vaší dovolené, je správné načasování. Nikdy se nebalte těsně před odjezdem. Zbytečně se vystresujete tím, že máte málo času a tolik věcí, které si musíte zabalit. Mnohem lepší je si zavazadla připravit den předem, protože si v klidu můžete rozmyslet, co sebou opravdu potřebujete.

Berte to s nadhledem

Je jasné, že ne všechno se vám na dovolené vydaří do posledního detailu. Přesto se snažte překážky překonávat s nadhledem a úsměvem na tváři. Jistěže s dopravní situací na silnici, přeplněným autokempem, protivnou recepční či zapomenutým pytlíkem řízku nemůžete nic dělat, ale to neznamená, že se necháte otrávit. Naopak se snažte vyjít z nepříjemné situace s úsměvem.  

Rodinná dovolená nemusí být horor. Stačí se jen dobrat k vhodnému kompromisu, který bude vyhovovat všem členům rodiny. Nakonec, proč si kazit maličkostmi ten vzácný čas, kdy máte jeden na druhého čas.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient