Akce pro rodiny: Výlet do zámeckého parku Lednice

Foto: Pixabay

Chcete si užít krásný den s celou rodinou? Co takhle podniknout výlet do zámeckého parku v Lednici? Lednický park je skvělým místem pro celodenní rodinnou zábavu. Můžete si připravit piknik a užít si společné chvíle na čerstvém vzduchu. Park je plný zelených ploch, na kterých se můžete procházet mezi krásnými květinami a vzrostlými stromy.

Procházka zahradním tematickým labyrintem

Jedním z největších hitů zámeckého parku jsou tematické zahrady pod patronátem Mendelovy univerzity. Je to skvělá zábava pro celou rodinu. Tyto úchvatné zahrady nejenom představují výsledky inovativního výzkumu a uměleckého snažení naší fakulty, ale také slouží jako vzácný a poutavý prostor pro veřejnost, která se může obohatit o poznatky z oblasti zahradnictví, zahradní tradice a ochrany životního prostředí.

V rámci historického areálu Lednicko-valtického se tyto zahrady promění v jedinečný celkový zážitek, který propojuje minulost s přítomností. Při procházce tímto úchvatným místem se budete ponořeni do bohatých tradic zahradního umění a krajinářské architektury, které jsou zde přítomny již po staletí. Tyto tradice nejenom reflektují evropské hodnoty, ale i bohatou lidskou kulturu a vztah k přírodě, krajině a domovu.

Zahradní témata, která tematické zahrady představují, jsou nejenom inspirativní, ale také skvěle interaktivní a poučné. Budete mít možnost prozkoumat experimentální a inovativní přístupy ke zlepšení kvality zeleného prostoru, a to prostřednictvím moderních technologií a špičkového výzkumu. Získáte také cenné poznatky o udržitelnosti a ochraně přírody, které jsou v dnešním světě nezbytné.

Světové dědictví na dlani

Rodinná navštěva v Lednicko-valtickém areálu se stává ještě lákavějším, když zjistíte, že se jedná o kulturní krajinu a světové dědictví zapsané v Seznamu UNESCO. Tento rozlehlý a komponovaný celek, který se rozkládá na 283,09 km² v blízkosti rakouských hranic, je považován za jednu z nejrozsáhlejších a nejkrásnějších krajin v Evropě, možná dokonce i na světě.

Vstup do Lednicko-valtického areálu vás přivítá nádhernými zámky Lednice a Valtice, které jsou ohromující svou architekturou a historickým významem. Při procházce se ocitnete i u dalších fascinujících památek, jako je Dianin chrám, Prostřední rybník, Janův hrad (na snímku), kolonáda na Rajstně, Benátská kašna v lednickém parku a lednický zámecký park s minaretem. Každá z těchto lokalit má svůj vlastní unikátní příběh a architektonickou krásu, která vás přímo okouzlí.

Lednicko-valtický areál není jen o kulturních památkách, ale také o přírodních pokladech. Obklopující lužní lesy kolem řeky Dyje a lednické rybníky tvoří harmonické spojení s okolní krajinou. Tato jedinečná kombinace kultury a přírody nabízí nekonečné možnosti pro procházky, pikniky a relaxaci ve skvělém rodinném prostředí.

Lednicko-valtický areál je snadno dostupný po dálnici D2 nebo železnicí do Břeclavi, a odtud můžete využít regionální autobusové nebo vlakové spoje. Turistické trasy vám umožní objevit každý kout tohoto úžasného místa, zatímco si užíváte krásnou krajinu a historické památky.

Přijďte a navštivte rodinu v Lednicko-valtickém areálu, kde se propojují bohatá historie, kulturní dědictví a nádherná příroda. Zaručujeme vám nezapomenutelný zážitek, který přispěje k vytvoření vzpomínek na celý život.

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient