Kdy je vhodná doba, aby se dítě začalo učit cizí jazyk?

Čeští rodiče bohužel často nesleduji nejnovější trendy a poznatky v oblasti studia cizího jazyka. Mnozí se co proto drží starých mýtů a myslí si, že je vhodné počkat, dokud se jejich ratolest nenaučí dobře česky. To je však již dávno vyvráceno – odborníci naopak tvrdí, že čím dříve dítě s cizí řečí přijde do kontaktu, tím lépe bude v dospělosti hovořit. Samozřejmě existují výjimky, u kterých je skutečně lepší počkat, ale obecně není důvod k obavám, že by se dítku mateřština a cizí jazyk zbytečně pletly dohromady.

Kdy je tedy vhodná doba pro začátek výuky? Na základě nejnovějších informací z oboru neurovědy můžete klidně mluvit cizí řeči i na miminko. A co se týče předškoláka, tam je to naprosto jasné – vždyť angličtina pro nejmenší je již nějaký ten pátek nedílnou součástí komplexních programů výuky a výjimkou není ani populární metoda Wattsenglish.

Ve velké výhodě jsou děti z bilingvuálních rodin, které do kontaktu s cizí řečí přichází přirozeně, neboť jí hovoří jeden z rodičů. Všechny děti však takovou možnost nemají a rodičům nezbývá, než se spolehnout na vlastní jazykové dovednosti, nebo potomka přihlásit do některého z kurzů.

Angličtina pro předškoláky je koncipována tak, aby se děti učily zábavnou formou a nezatěžovaly se složitými gramatickými pravidly. Starší a pokročilé děti pak mohou absolvovat pokročilejší kurzy (např. kurzy Movers) a získat cenné certifikáty.

Co dodat závěrem? Snad jen to, že byste své dítě v učení cizího jazyka měli podporovat a dostatečně jej motivovat. Až jednou dospěje, bude vám vděčné!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient