„Navazujeme tak na nedávno zahájený projekt sběru starých mobilních telefonů. Za každý odevzdaný mobilní telefon dostanou strážci biosférické rezervace Dja v Kamerunu příspěvek na nákup potřebného vybavení. Satelitní telefony, stany nebo boty usnadní strážcům pohyb a pobyt v terénu a tím účinnější ochranu goril i jiných zvířat před pytláky,“ vysvětluje ředitel Správy KRNAP Jan Hřebačka.
{loadposition reklamni2} |
Více než dvě desítky panelů představují gorilí rodinu v pražské zoologické zahradě, ale i gorily žijící ve volné přírodě. Výstava přibližuje problematiku ochrany goril, ale také projekty, které jsou v Česku realizovány ve prospěch ochrany goril v Africe. Výstava se nevyhýbá ani problematice tzv. „bushmeatu“, tedy lovu a prodeji ohrožených živočichů pro obživu a komerční účely, což je jedním z nejvýznamnějších ohrožení i pro gorily.
K projektu na pomoc strážcům přírody v kamerunské rezervaci Dja se před nedávnem připojila i Správa KRNAP, která ve svých informačních centrech ve Vrchlabí, Harrachově, Peci pod Sněžkou a Špindlerově Mlýně a také v hlavním vrchlabském sídle Správy KRNAP instalovala speciální nádoby na staré mobilní telefony. Za každý mobil dá recyklační firma REMA Systém 10 Kč na pomoc strážcům v přírodní rezervaci Dja v Kamerunu, kde ohrožené gorily žijí.
Další informace najdete na stránce projektu Pomáháme gorilám