Rozhovor: Existuje recept, jak přirozeně chránit obranyschopnost v chladných dnech?


{loadposition reklamni3}

Podzim sám o sobě je nádherný v barvách, avšak v našem pásmu není tolik atraktivní co do venkovních teplot. A to nás čeká ještě chladnější zima.

Často dny trpí nedostatkem slunečního světla. Zejména v posledních dnech máme jaksi pochmurno a zataženo. Dříve slunce zapadá a v některých lidech to vyvolává pocity kratších ospalých dnů. I to může vést k depresivním nebo úzkostným stavům.

Lidé jsou různí: někdo doslova zimu vyhledává, jiní se nemohou dočkat jara a léta. Ať tak či onak, je potřeba naše tělo chránit a zvyšovat jeho obranyschopnost. Lední medvědi nejsme, a tak nás přirozený kožich neochrání.

V souvislosti s důsledky chladných a tmavších dnů na náš organismus jsem se zeptala paní doktory Gabriely Rečlové z pardubické homeopatické poradny na několik otázek.

Paní doktorko, existují nějaké přirozené způsoby, jak bychom měli zvyšovat obranyschopnost našeho organismu na podzim a v zimě?

Dnešní trh přináší mnoho různých stimulátorů a modulátorů imunity. Známá je echinacea, aloe vera, colostrum, reishi, hlíva ústřičná, ginko, ženšen, goji, česnek, borůvky a mnoho jiných, které dokáží při delším užívání s naší obranyschopností doslova zázraky.
Kromě toho podzim je čas zpomalení, odpočinku a nabírání sil na další sezónu. A my bychom tomu měli naslouchat.

Nejdůležitější ale je vnitřní rovnováha každého z nás, která vychází z fyzické, psychické a emoční pohody. To je ten nejpřirozenější způsob zvyšování naší odolnosti.

{loadposition bannerovy}

Někteří lidé trpí na úzkostné stavy v tmavých dnech. Máte pro ně nějaké doporučení?

Mluvíme-li jen o pošmourných, tmou zkrácených dnech, vlastně vyzdvihujeme potřebu psychické pohody a aktivit, které ji přinášejí, dostatku spánku a odpočinku. V případě úzkostí a depresí je potřeba již specielní péče.

Platí stejná pravidla pro děti i dospělé v péči o obranyschopnost organismu?

Péče o děti a jejich zdraví je v podstatě stejně komplexní jako o zdraví dospělých. Jen je jemnější, dávkování podpůrných prostředků nižší.

 

Velmi děkuji za rozhovor.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient