Co obléct dcerce do školy? Šatičky nebo něco praktického?

Máte školkáčka a lámete si hlavu s oblečením do školky? No tak to nejste samy, takové trápení zažívá většina maminek. Udělat šťastnou holčičku i paní učitelku je někdy opravdu náročné.

Paní učitelka by nejraději viděla dětičky v tepláčkách a mikče, bez knoflíků, patentek, zipů a jiných cincátek… aneb znáte ten vtip, Jeníček říká “pančitelkoo mě ty botičky nejdou obléct, pomůžete mi”? “Samozřejmě Jeníčku, to jsou tvoje botičky?” “Ano…” Po 5 minutách oblékání: “To nejsou moje botičky, ale Honzíka.” Paní učitelka (nádech, výdech): “Dobře Jeníčku, to se stane, každý se občas poplete.” “Paní učitelko, teď je mám ale naopak!” “No vidíš i já jsem popleta.” Tak znovu. Jeníček: “Paní učitelko, mě ty botičky tlačí.” “Ale jak tě můžou tlačit?” “Maminka mi do botiček schovala ponožky…” No nemají to paní učitelky snadné :D.

A Vaše princezna by nejraději šla do školky jako baletka jen v třpytivé sukénce, ale vy jste včera nastoupila do nové práce a nemůžete si fakt dovolit žádný paragraf, protože “zkušebka, že jo”. A teď jak z toho ven… Ideálním oblečením do školky je rozhodně funkční oblečení. Pozor je nutné rozlišovat mezi nepromokavými (takové ty pogumované kalhoty) a funkčními kalhotami.

Pogumované gatě sice vaše dětičky 100% ochrání od vody zvenku, ale stačí jedna pořádná honička a brouček je zpocený jako myš, do toho foukne studený větřík a paragraf je na světe doslova přes noc.

No a teď tedy s pravdou ven, kde vzít gatě co nestojí majlant a budou fungovat? Třeba v unuo.cz. Tato česká značka z Tábora byla první, která začala vyrábět softshellové kalhoty pro ty úplně nejmenší a navrhla je majitelka Petra Plemlová alias chobotnice Julča.

Proč chobotnice? Protože každá máma tak trochu chobotnice je … oblíkáme, voláme, nakupujeme, a to klidně naráz a pro několik dětí. Julča má děti 4 a sama je učitelkou mateřské školky, proto se rozhodla šít kalhoty opravdu praktické s vysokými náplety, rostoucí, prostě takové, které ušetří čas a nervy jí i jejím kolegyním.

Již 5 let, po které značka funguje, používá na výrobu oblečení softshell. Materiál který vydrží nejeden pád, lezení po kolenou a  navíc je dostatečně prodyšný a voděodolný. Softshellové oblečení je díky svým vlastnostem mnohostranně využitelné, protože statečně odolává všem nepřízním počasí. Hojně využívaným materiálem je zimní softshell ve variantě s fleecem na rubové straně.

Oblečení ušité z tzv. zimního softshellu lze nosit od podzimu do jara. Tento materiál je vhodný i do zimy při správném vrstvení. Začne-li být v zimním softshellu horko, je na čas na změnu. Náhradníkem v teplejších dnech pak může být oblečení z nezatepleného softshellu, často jej najdete pod názvem letní softshell, ten je také vhodný pro větší děti až do prvních mrazíků.

Skvělými parťáky k zimnímu softshellu jsou např. unuo bambusové punčocháčky a legíny, které si nechává Julča naplétat v české pletárně. Unuo kolekce vždy vznikají v České republice a pokud je to možné tak jsou i materiály vyráběny u nás v Čechách, protože v unuo ví, že by byla škoda, aby sláva českého textilu vyhasla.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient