Veronika Kubátová

Šéfredaktorka serveru Máme dítě.

Jarní rodinné dobrodružství: 2 top lázeňské destinace pro rodiče a děti v České republice

Jaro je ideální dobou pro rodinný výlet či pobyt v lázních. Česká republika a Slovensko nabízejí mnoho krásných lázeňských destinací, které jsou vhodné i pro rodiny s dětmi. V dnešním článku vám představíme dvě konkrétní lázeňské lokality, kde si můžete užít jarní pobyt v lázních a proč je tato sezóna ideální pro rodinný lázeňský pobyt. …

Jarní rodinné dobrodružství: 2 top lázeňské destinace pro rodiče a děti v České republice Celý článek »

Tradice spojují rodiny napříč generacemi

Rodinné tradice jsou důležitou součástí udržování rodinných vazeb. Tradice poskytují pocit sounáležitosti, vytvářejí trvalé vzpomínky a podporují rozvoj pevných vztahů mezi členy rodiny. V tomto článku se budeme zabývat významem rodinných tradic a tím, jak je udržovat.

Koupací sudy jako součást wellnessu a relaxace

Koupací sudy, známé také jako vířivky či hot tube, se stávají čím dál populárnější součástí wellness programů a relaxace po celém světě. Představují skvělý způsob, jak se uvolnit, zregenerovat a nabrat novou energii po náročném dni. Výhodami koupacích sudů jsou nejen zlepšení celkové pohody, ale také pozitivní dopady na fyzické zdraví. V tomto článku se podíváme na některé z těchto výhod a tipy, jak si užít koupací sud co nejvíce.

Jak přežít první pubertu

Termín “první puberta” se vztahuje k období, které předchází pubertě, a označuje fázi vývoje dětí mezi 8 a 12 lety. Toto období se někdy nazývá také jako “předpuberta” nebo “pubertální přechod”. V této fázi se začínají projevovat některé příznaky, které jsou typické pro pubertu, jako například změny v náladách, zvýšená citlivost, zájem o opačné pohlaví a změny v tělesném vývoji (např. růst výšky, první příznaky vývoje pohlavních orgánů).

Jak pomoci svému dítěti rozvíjet empatii a porozumění pro druhé lidi

Empatie a porozumění pro druhé lidi jsou nesmírně důležité pro kvalitní mezilidské vztahy, ať už ve škole, na pracovišti nebo v rodinném životě. Jak pomoci dítěti rozvíjet empatii? Nejprve mu vysvětlete, co znamená empatie a proč je důležitá. Můžete mu vysvětlit, že empatie znamená být schopen si představit, jaké to je být na místě někoho jiného a cítit se tak, jak by se ten člověk cítil.

Pět zdravých potravin, které vás nezruinují

Zdravé stravování může být v současné době náročné – zejména pokud máte omezený rozpočet. Existuje však spousta výživných a cenově dostupných možností. V tomto článku se budeme zabývat pěti zdravými potravinami, které si mohou dovolit i lidé s utaženým opaskem. Od rostlinných bílkovin po ovoce a zeleninu bohaté na antioxidanty – zjistěte, jak udržet rodinu sytou a zdravou, aniž byste museli zruinovat svou peněženku!

Vybíráme elektrické vozítko pro děti

Při výběru elektrického vozítka pro děti je třeba zvážit několik faktorů, které jsou pro bezpečnost a pohodlí dítěte důležité. Mezi hlavní kritéria patří věk dítěte, jeho zkušenosti s jízdou na elektrickém vozítku a také místo, kde bude vozítko používáno. Výkon motoru, počet motorů a kapacita baterie jsou tři důležité faktory, které byste měli zvážit při …

Vybíráme elektrické vozítko pro děti Celý článek »

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient