Veronika Kubátová

Šéfredaktorka serveru Máme dítě.

Alternativní výchova jako cesta k individualitě dítěte

Dnes už není tajemstvím, že klasická výchova v mnohém selhává. Učení napaměť, kvantita a vynucování pravidel jsou často cestou k frustraci a stagnaci dítěte. Alternativní výchova nabízí zcela nový přístup k rozvoji dítěte. Tento způsob výuky klade důraz na individualitu dítěte, jeho potřeby a bude poskytovat praktické zkušenosti. Odvážíte se s ní vyzkoušet něco nového? …

Alternativní výchova jako cesta k individualitě dítěte Celý článek »

Co očekávat při porodu? Zde jsou některé poznatky z praxe

Těhotenství a porod jsou jedněmi z nejvýznamnějších událostí v našem životě. Nicméně, jak se blíží termín porodu, může být pro mnoho žen velmi stresující nevědět, co je čeká při porodu. To je důvod, proč jsme pro vás sepsali tento článek, kde z vlastní zkušenosti popisujeme, co se dá očekávat při porodu.

Akce pro rodiny: Výlet do zámeckého parku Lednice

Chcete si užít krásný den s celou rodinou? Co takhle podniknout výlet do zámeckého parku v Lednici? Lednický park je skvělým místem pro celodenní rodinnou zábavu. Můžete si připravit piknik a užít si společné chvíle na čerstvém vzduchu. Park je plný zelených ploch, na kterých se můžete procházet mezi krásnými květinami a vzrostlými stromy.

Dejte dětem šanci rozvíjet svůj potenciál ve školce

Přestože je výchova a vzdělávání dítěte hlavním cílem, kterému se věnuje většina času, vzdělávání není jedinou záležitostí, kterou byste si měli při výběru mateřské školy pro své dítě klást za cíl. Zvažte také umístění, velikost tříd, počet dětí na jednoho pedagoga, seznam aktivit, které děti budou moci dělat, a další faktory. Vybírejte školu, která umožní dětem rozvíjet své schopnosti, a učitelům poskytne podporu, kterou budou potřebovat, aby mohli svou práci skvěle dělat.

Zdravá strava pro děti – co by měli jíst a co naopak vynechat

Výživou se lidstvo zabývá už po celá tisíciletí a dnes bychom se chtěli zaměřit na výživu dětí. Děti jsou pro nás největším pokladem a snažíme se jim poskytnout to nejlepší. Důležité je ale nejen to, co dáváme dětem na talíř, ale také v jakém množství a v jaké kombinaci. V tomto článku se podíváme na to, jakou stravou bychom měli naše potomky krmit, aby byly zdravé a plné energie.

Naučit děti programovat – je to těžké nebo snadné?

Učení dětí nových věcí je pro každého rodiče důležitou součástí jejich role. Jenomže tady nemluvíme o sčítání dvou jablíček nebo psaní vyjmenovaných slov. Co tak učit děti něco, s čím se mohou v budoucnu skutečně uplatnit? V dnešní době je programování stále žádanější dovedností, a proto mnoho rodičů zvažuje, zda by měli své děti naučit programovat.

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient