Veronika Kubátová

Šéfredaktorka serveru Máme dítě.

Pět zdravých potravin, které vás nezruinují

Zdravé stravování může být v současné době náročné – zejména pokud máte omezený rozpočet. Existuje však spousta výživných a cenově dostupných možností. V tomto článku se budeme zabývat pěti zdravými potravinami, které si mohou dovolit i lidé s utaženým opaskem. Od rostlinných bílkovin po ovoce a zeleninu bohaté na antioxidanty – zjistěte, jak udržet rodinu sytou a zdravou, aniž byste museli zruinovat svou peněženku!

Vybíráme elektrické vozítko pro děti

Při výběru elektrického vozítka pro děti je třeba zvážit několik faktorů, které jsou pro bezpečnost a pohodlí dítěte důležité. Mezi hlavní kritéria patří věk dítěte, jeho zkušenosti s jízdou na elektrickém vozítku a také místo, kde bude vozítko používáno. Výkon motoru, počet motorů a kapacita baterie jsou tři důležité faktory, které byste měli zvážit při …

Vybíráme elektrické vozítko pro děti Celý článek »

Tip na Vánoce: Tulidlo do každé rodiny

Nákupy vánočních dárků můžou být vskutku stresující. Žijeme v době, kdy máme to, na co si vzpomeneme a najít pěkný dárek, který bude mít praktické využití a zároveň udělá radost může být skutečně oříšek. Zkuste letos obdarovat své nejbližší pohodlím, zdravím a odpočinkem v jednom. Všechno tohle v jednom představuje anatomický, relaxační polštář Tulidlo.

První roky života jsou nejdůležitějšími okamžiky v životech vašich dětí

Každý zkušený rodič si moc dobře uvědomuje extrémní důležitost prvních let života svých ratolestí. Právě dané období musí být věnované nejen adekvátnímu psychickému, nýbrž i fyzickému rozvoji. Podstatným pomocníkem se pro mnoho rodin přirozeně stávají soukromé školky, které se těmto oblastem kvalitně a pečlivě věnují. Jaké zařízení stojí za to?  Montessori metoda vede  Ti znalejší …

První roky života jsou nejdůležitějšími okamžiky v životech vašich dětí Celý článek »

Jak zařídit dětský pokoj pro školáka

Chystáte se zařizovat pokojíček prvňáčkovi nebo staršímu školákovi? Vybavte místnost praktickým a moderním nábytkem, díky kterému bude interiér působit vzdušným dojmem a zároveň nabídne dostatečné množství úložných prostorů pro učebnice, potřeby do školy, ale i hračky a další věci. Zjistěte, na co se při zařizování soustředit a na co nezapomenout. Prostor na učení i zábavu …

Jak zařídit dětský pokoj pro školáka Celý článek »

Chytré hodinky pro děti jsou velmi nenápadným společníkem

Pro nejmladší děti jsou alternativou za smartphone. Na mobil je ještě čas, navíc může ve školních lavicích působit rušivě a být učiteli zabaven. S chytrými hodinkami tento scénář nehrozí, mají totiž režim, ve kterém nebudou komplikovat výuku a ke slovu přijdou jen tehdy, když se jich dítě na něco zeptá. Nabídnou praktické funkce, jako je svítilna a krokoměr, ale také možnost zavolat rodičům, když to právě situace vyžaduje. Poslat fotku a hlasovou zprávu? Stisknout SOS tlačítko a přivést pomoc? Ano, to vše je možné, plus počítejte s několikadenní výdrží na jedno nabití.

Kdy začít u miminek s péčí o zuby?

Mnoho lidí se mylně domnívá, že s péčí o chrup a obecně o dutinu ústní stačí začít až když se dětem prořeže většina zubů či, v horším případě, až když se prořeže chrup stálý. Jak upozorňuje dětská zubní lékařka Pavla Palasová, nic nemůže být vzdálenější od pravdy.  S péčí o ústní dutinu je třeba začít již před prořezáním prvních zoubků. I když dítě pije jen mléko, stále dochází k množení bakterií v ústech a ty mohou způsobit onemocnění dásní a později i zubní kaz. Dásně proto každý den otírejte teplým čistým hadříkem či jemnou gázou.

Co je to biochemické těhotenství?

Snažíte se o miminko a máte pár dní zpoždění. V očekávání tedy jdete a uděláte si těhotenský test a ona vysněná druhá čárka se slabě ukáže. Testujete tedy pravidelně a čekáte, že bude sílit, ale bohužel nesílí a zpravidla do týdne přijde menstruace. Tato situace se nazývá biochemické těhotenství a v naší populaci je celkem běžná.

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient