Veronika Kubátová

Šéfredaktorka serveru Máme dítě.

Pozor na dětské respirátory! V Česku je jejich prodej nelegální

Nakažených koronavirem přibývá. Každý den o několik stovek. Další vlna epidemie covidu je tedy v plném proudu. Na rozdíl od té loňské se však v lecčems liší. Velké procento nakažených například tvoří děti, především ty neočkované. Mezi nimi se pak covid kvůli rychleji se šířící variantě delta šíří opravdu rychle. Vyvstává tak otázka, zda-li tomu vůbec lze nějak zabránit. I na děti samozřejmě platí ta samá doporučení jako na dospělé. Nos a ústa by si měly chránit respirátorem, dodržovat dvoumetrové rozestupy a dbát na častou hygienu rukou. Ale uznáváme, že dbát na dodržování těchto zásad je velmi obtížné. Obzvláště, když je dítě po většinu dne ve škole. Zde by na děti měli dohlížet učitelé. To, co dělají děti po škole, ovšem už neuhlídají. Nehledě na to, že pro ty nejmenší děti ve vývinu může být celodenní nošení respirátoru i zdraví škodlivé. 

Podpořte dětskou kreativitu a představivost dětským puzzle

Puzzle jsou skvělým způsobem, jak děti zabavit, ale také zábavnou cestou k podpoření jejich logického myšlení, trpělivosti a dosahování vytyčených cílů. Hry jsou důležitým výukovým nástrojem, který lze použít k podpoření zdravého vývoje dítěte. Klíčový je správný výběr dětského puzzle v závislosti na věku. Nechte své děti začít se skládačkami o dvou nebo třech kusech, a jak rostou, můžete postupně zvyšovat náročnost až do stovek a tisíců kousků, které mohou posloužit jako společná zábava během dlouhých (nejen) zimních večerů. A jaké konkrétní benefity má skládání puzzlů u dětí?

Do sexuální edukace se pouští i světový výrobce hraček: Všichni jsou úžasní, říká sada Lego pro gaye, lesbičky a transsexuály

Pestrobarevné postavičky v barvách duhy. Jedenáct nových figurek populárního dánského výrobce hraček LEGO vzdává hold pomyslné světlé budoucnosti, kde nebude záležet na tom, koho milujete nebo kým se cítíte. První sada hraček s LGBTQIA+ tématikou nese název Everyone Is Awesome (Všichni jsou úžasní).

Jak udržet zoubky vašeho dítěte zdravé?

Kdy mám naplánovat první návštěvu zubaře pro své dítě? Mělo by moje tříleté dítě používat zubní nit? Jak poznám, že mé dítě potřebuje rovnátka? Pro mnoho rodičů je těžké odhadnout, jakou péči o chrup jejich děti potřebují. Vědí, že chtějí předcházet vzniku zubního kazu, ale ne vždy vědí, jak toho nejlépe dosáhnout. Zde je několik rad a pokynů.

This is a Success Notification
Leverage agile frameworks to provider.
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz